St. dorost: Aritma - FC Tempo 7:1

Autor: Jaroslav Krčmář <jarkrc(at)centrum.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 22. 11. 2004

Odložené utkání 13.kola se odehrálo na pískovém hřišti ve Vokovicích. Povrch byl zčásti pokryt sněhovou pokrývkou a v průběhu první půle se přehnala i sněhová přeháňka, takže si hráči užili již typické zimní počasí. Kádr hostujícího mužstva byl již jako tradičně početně velmi oslaben a aby mužstvo nastoupilo aspoň v předepsaném počtu, bylo doplněno Jirkou Nechvílou a třemi hráči z mladšího dorostu.

Samotný zápas začali lépe domácí. Již po třech minutách si vypracovali největší šanci prvního poločasu. Po jednoduché akci po levé straně hřiště se dostali až do šestnáctky a povedená střela minula jen o centimetry vzdálenější týč hostující svatyně. Jenže to bylo na dlouhou dobu vše. Obě mužstva spíše než se soupeřem bojovala s terénem a nelehkými klimatickými podmínkami. První nebezpečí pro branku domácích nastalo až ve 20. minutě. Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Jiří Nechvíla, který ještě přihrávkou hledal Tomáše Trikala. Bohužel tomu k zakončení chyběly pověstné centimetry. O minutu později zahrávali domácí přímý volný kop. Krčmař střelu neudržel, ale svoji chybu napravil při zneškodnění následující dorážky Ve 34.minutě se domácí ujali vedení. Tomáš Trikal a následně i Filip Dejl nebyli dostatečně důrazní při odehrání míče a prohráli své osobní souboje a po následných zmatcích v obraně hostí se k míči dostal domácí útočník a střelou z 12 metrů překonal brankáře Tempa. Ten si na míč sice sáhl, ale v cestě do brány mu nezabránil. O 4 minuty později unikli domácí hráči po levé straně hřiště a dostali se až do šestnácky, ale Krčmař byl tentokrát úspěšný a střelu vyrazil na roh. V závěru prvního poločasu se nad hřištěm přehnala sněhová přeháňka a ani jedno mužstvo si už v prvních pětačtyřiceti minutách žádné šance nevytvořilo.

Druhá půle začala pro hosty nejhůře, jak mohla. Hned ve 47. minutě, po centru z levé strany, Jirka Nechvíla nešťastně „uklidil“ centrovaný balón do vlastní sítě - 2:0. Hosté se však nevzdali a do šance se dostal Kruml. Nejlepší střelec mužstva však tentokrát svou šanci neproměnil. Aritma se po dvougólovém vedení uklidnila a dostávala se do dalších šancí. V 52. minutě se stav utkání opět změnil ve prospěch domácích. Nepovedený odkop Dejla zachytil jeden z útočníků domácích a tváří v tvář gólmanovi Tempa nezaváhal a svou šanci proměnil - 3:0. Za dvě minuty se dostala Aritma do další šance, tentokrát Krčmař střelu vyrazil a následnou dorážku odvrátil Jiří Nechvíla. Tempo se do ojedinělé šance dostalo v 58.minutě. Kuželka vybojoval míč v souboji s domácím obráncem, přihrál Krumlovi, ale jeho střela byla sražena na roh. V 64.minutě to již bylo 4:0. Brankař Krčmař rozehrával míč na hranici šestnácky na obsazeného Jirků, ten v obležení tři protihráčů přišel o balón a domácí hráč chytře přehodil vyběhnutého brankáře a rozvlnil síť počtvrté. O minutu později si hosté připsali čestný úspěch. Trikal se vydal na výlet a po třech narážečkách se dostal do pokutového území domácích. Zde sice o balón přišel, ale domácí obránci svým odkopem našli úplně volného Rybčaka a ten sám proti gólmanovi v klidu zakončil - 4:1. O tři minuty později hráči Aritmy definitivně pohřbili myšlenky hostů na zvrat v utkání. Po rohovém kopu Tempa následoval rychlý protiútok domácích a výsledkem byl opět samotný útočník tváří v tvář brankáři Tempa. I tentokrát byl domácí útočník úspěšný a střelou ke vzdálenější tyči zvýšil na 5:1. Za čtyři minuty přišel další gól. Vybíhající brankář Krčmař se nedohodl s obráncem Jirků a domácí útočník bez potíží zakončil na 6:1. V 76. minutě vystřídal Tomáše Trikala Standa Kolařík a upozornil na sebe nejen velkou bojovností, ale i pěkným únikem po levé straně. Poslední hřebíček do rakve hostí zasadili domácí v 78.minutě. Na rohový kop vybíhající Krčmař nedosáhl, první střelu domácích ještě zastavil střídající Kolařík, ale na další střelu mezi třemi obránci už nedosáhl nikdo a míč skončil až v síti. Tečku za zápasem udělal v 82. minutě nešťastník Jiří Nechvíla, když se ujal exekuce přímého volného kopu a velmi pěknou střelou trefil břevno.

Po podzimní části Pražského přeboru skončilo Tempo na předposledním místě se ziskem 12 bodů. Jestliže hráči chtějí s tímto velmi nelichotivým postavením něco udělat, je třeba, aby zimní přípravu absolvovali naplno a využili ji k zásadnímu zlepšení fyzické i technické zdatnosti. Neméně důležitým úkolem je i změna v myšlení hráčů a v přístupu k fotbalu. Je nutno, aby si hráči uvědomili, že nejdříve je potřeba fotbalu něco dát, abych od něj mohl něco získat ( dobrý pocit z fotbalu a z předvedené hry a ruku v ruce s tím i vítězné zápasy).

SK Aritma Praha – FC Tempo Praha 7:1 (1:0)
Branka Tempa: 65. Rybčak.
FC Tempo: Krčmař – Votava, Dejl, Jirků, Trikal T. (76. Kolařík) – Kuželka, Duchek, Sova, Nechvíla – Kruml, Rybčak.