Gordic Cup: Krč - FC Tempo 4:2

Autor: Jaroslav Krčmář <jarkrc(at)centrum.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 14. 12. 2004

V rámci zimní přípravy odehrálo mužstvo staršího dorostu první zápas zimního turnaje Gordic Cup 2005 ve velmi neobvyklé sestavě. Přestože tým doplnilo pět hráčů mladšího dorostu, sešlo se k zápasu pouze deset hráčů. Vzhledem k této situaci nastoupila obrana ve zcela nestandardním složení se třemi mladšími dorostenci.

Průběh celého utkání byl velmi vyrovnaný. Jediný rozdíl byl v tom, že hráči Sparty Krč svoje šance proměňovali, což se o hráčích Tempa nedá říct. Hned ve 3. minutě se dostal do velmi dobré šance Chmelík, ale jeho střelu brankář Krče vyrazil. V 11. minutě, po centru z pravé strany, byl útočník Krče u míče o pověstný centimetr dříve než ruce vybíhajícího brankaře Krčmaře a Sparta Krč vedla 1:0. O tři minuty později vyslal útočník Krče parádní střelu, která se od tyče odrazila do branky, a domácí vedli 2:0. V 17. minutě se Tempu podařila pěkná akce po ose Albl, Chmelík a Trikal, ale jeho střela těsně minula pravou tyč domácí branky. Ve 20. minutě, po nešťastném odkopu obránců Tempa do spoluhráče Rybčaka, se míč odrazil k domácímu hráči a ten tváří v tvář brankáři Tempa nezaváhal, svoji šanci proměnil a zvýšil na 3:0. Ani za tohoto stavu hráči Tempa nerezignovali a vytvářeli si další šance. Ve 28. minutě, po přímém kopu, se k hlavičce dostal Kruml, ale jeho nepříliš razantní střelu ještě stihli obránci vykopnout z brankové čáry. První poločas Krč zakončila opět gólem, když po nedorozumění ve středu obrany Tempa byl hráč Krče opět sám proti brankáři a střelou k tyči upravil poločasový výsledek na 4:0.

Do druhého poločasu vstoupili hráči Tempa s velkou chutí a s cílem výsledek zápasu zkorigovat a vstřelit i nějaké góly. Byly poměrně dlouhé pasáže zápasu, kdy se hrálo jenom na polovině Krče a hráči Tempa si vytvářeli další šance. V 53. minutě Albl, který nastoupil po velmi dlouhé zápasové a tréninkové pauze, střelou mezi nohy brankáře domácích snížil na 4:1. Po hodině hry střela Krumla z hranice šestnáctky mířila pouze doprostřed branky Krče. O dvě minuty později byl již nejlepší střelec mužstva úspěšnější a svoji střelu lépe umístnil a snížil na 2:4. V 69. minutě dostal Chmelík velmi pěkný míč za obranu domácích, ale v přímém souboji nechal vyniknout brankáře. Ve stejné minutě byl opět brankář Krče u míče včas a šanci Petra Krumla opět zneškodnil. V 73. minutě se ještě jednou dostal do vyložené šance Kruml, ale jeho snaha přehodit brankáře vyústila i v přehození branky. V závěru se již na hráčích Tempa projevovala skutečnost, že celý zápas odehráli pouze v deseti hráčích, a tak se stav zápasu již nezměnil.

Za předvedený výkon, velkou bojovnost a snahu i za nepříznivého stavu je třeba hráče pochválit a doufat, že tato bojovnost, zarputilost a touha po fotbale se přenese i do dalších zápasů a celé zimní přípravy. Kdyby dokázali lépe proměňovat vytvořené šance, mohli hráči Tempa z tohoto zápasu odejít minimálně s bodovým ziskem. Čtyři inkasované góly samozřejmě nejsou dobrou vizitkou obranné činnosti, ale vzhledem k tomu, že obrana hrála v tomto složení poprvé a někteří hráči poprvé na jednotlivých postech, jsou čtyři inkasované góly tentokrát omluvitelné.