St. dorost, Gordic Cup: FC Tempo - Motorlet 0:2

Autor: Jaroslav Krčmář <jarkrc(at)centrum.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 09. 01. 2005

Za téměř jarního počasí nastoupili hráči Tempa ke svému druhému zápasu v rámci zimní přípravy na Gordic Cupu. Družstvo posílili čtyři mladší dorostenci, a tak tentokrát byli k dispozici i hráči na střídání. Střídalo se hokejově a zahráli si opravdu všichni.

FC Tempo: Krčmař – Votava, Schmidt, Jirků, Rybčak – Vohnický, Dejl, Duchek, P. Trikal – Kruml, Albl.
Do zápasu dále nastoupili: Chmelík, Hlavík, Turek, Lhota.

Samotný zápas začali lépe hráči Motorletu. Hned ve 2. minutě, po autovém vhazování a chybě ve středu obrany Tempa, byl u míče dřív útočník Motorletu než obránce a střelou přehodil Krčmaře. Hned vzápětí měl velmi dobrou šanci Kruml, ale jeho střela šla vedle branky. Utkání bylo nadále vyrovnané, ale bez výraznějších šancí. Ve 30. minutě přidali druhý gól útočníci Motorletu. Centrovaný míč, po přímém volném kopu, domácí útočník hlavičkoval podél branky a u vzdálenější tyče byl hráč Motorletu dřív než obránce Tempa a brankář Krčmař a zvýšil vedení Motorletu na 2:0.

Ve druhé půli hrálo Tempo mnohem lépe a hráči Motorletu se téměř nedostali za půlku. Hned v 50. minutě Petr Kruml zahodil pokutový kop, když netrefil bránu. O necelé dvě minuty později měl velmi dobrou šanci Dejl, ale jeho střela šla vedle. Po hodině hry Lhota střílel pouze do brankáře Motorletu. Patnáct minut před koncem měl asi největší šanci Lukáš Vohnický, který ani nadvakrát nepřekonal gólmana Motorletu. Hráči Motorletu si ve druhé půli vytvořili pouze dvě šance. Při první Krčmař vyrazil střelu roh a při druhé útočník Motorletu ve vyložené šanci hlavou minul branku.

I ve druhém zápase na zimním turnaji tak hráči Tempa prohráli. Oba dva zápasy si byly podobné velmi rozdílným výkonem v prvním a ve druhém poločase a téměř katastrofálním proměňováním šancí.