Nejmenší Tempáci poprvé v ostré akci

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 11. 01. 2005

Nedělní turnaj mladší přípravky B v Dobřichovicích okomentoval její trenér Lukáš Zelenka:

Další turnaj v Dobřichovicích se nesl v podobném duchu jako ten první. Dobrá a plynulá organizace, která nakonec vyústila i v to, že se turnaj uspíšil a my pak chyběli na hřišti, protože podle rozpisu jsme měli hrát až za pět minut. Tentokrát si ale musím postěžovat na rozhodčího, který byl totálně neschopný. Neustále viděl, co se mu zrovna hodilo, šestiletým dětem soudcoval tak, že pískl a ukázal, přičemž děti netušily, oč kráčí. Dokázal tak zdržet každý zápas minimálně o minutu.

Na turnaj jsem vyrazil s nejmladšími Tempáky, kteří už můžou hrát zápasy. Bylo to jejich ,,poprvé", a tak se většina z nich teprve rozkoukávala. Začali jsme zápasem s Duklou Praha už v 7:45, takže jsme připomínali spíše spící Růženky, než fotbalisty. Stejně starý soupeř byl ale bezesporu kvalitnější a po zásluze zvítězil. Neměli jsme žádného brankáře, takže se do branky postavil Vítek Klajbl a bohužel se mu příliš nedařilo. I když jsme v tomto zápase zaostávali, dokázali jsme se dostat i k soupeřově brance a ohrozit ji, což se něktarým týmům nepovedlo za celý turnaj.

V dalším zápase nás čekaly Řepy, které nám nedaly nejmenší šanci a Vítka v brance zasypaly nepřeberným množstvím střel. V dalším zápase jsme se už ale probrali. V bráně vystřídal Vítka Josef Malý, a odčinil tak své nezdary v poli. Vítkovi to šlo v obraně také mnohem lépe. S větší jistotou vzadu a zvýšenou aktivitou, kterou hráči vynaložili po důkladné domluvě, jsme notně potrápili jasného favorita, který dal své branky až v závěru zápasu. Kluci měli trošku smůlu, protože mohli za stavu 0:0 i skorovat, nehledě na to, že soupeř hrál 2 minuty ve třech v poli, protože hráč Podolí dostal žlutou kartu.

V podobném tempu jsme nastoupili i do zápasu s Vršovicemi, které měly tým věkově i zkušenostně na naší úrovni. Větší chutí ke hře jsme je ale rozebrali a dokázali tak konečně vyhrát. Pomohla nám například i branka gólmana Malého, který šel střílet trestný kop. V posledním zápase jsme podali opět slušný výkon, ale na silnějšího soupeře to prostě nemohlo stačit.

Vítěz turnaje: Slavoj Podolí