Muži A: FC Tempo - Gordic Praha 8:6

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 16. 01. 2005

Ve druhém utkání A týmu na turnaji ve Štěrboholích se opravdu nehrál hokej. Tempo nad soupeřem z I.A třídy za pětadvacet minut vedlo 5:1, ale hrubými chybami a lehkovážností v obraně nechalo Gordic srovnat a dalo potom hodně práce s nalomenou psychikou dovést zápas k vítězství.

FC Tempo – Gordic 8:6 (5:3)
Branky Tempa: 65., 81. a 86. Trunečka, 9. a 11. Dedek, 7. vlastní, 22. Žalud, 25. Nechvíla.
FC Tempo: Socha – Vrzal, Dvořák, Soumar (46. Komorník) – Hurka, Vrba, Nechvíla (46. Novosad), Žalud (70. Nechvíla) – Budák, Dedek – Trunečka.

Utkání lépe začal Gordic a hned ve druhé minutě gólmana Sochu vystrašila nebezpečná hlavička po trestném kopu. Tempo se ale rychle dostalo do hry a za jedenenáct minut vedlo 3:0! V 7. minutě si obránci soupeře srazili Vrbův rohový kop do vlastní branky, v 9. minutě Dedek ideálně hlavou usměrnil Vrbův centr a stejný hráč skóroval o dvě minuty později po Trunečkově asistenci.

Ve 21. minutě Gordic snížil, když Vrzal v pokutovém území fauloval a na penaltu neměl Socha nárok. S odpovědí Tempo přišlo vzápětí: Nechvíla našel Žaluda, jenž se na hranici pokutového území skvěle uvolnil a typicky levačkou vstřelil čtvrtý gól. Ve 25. minutě si Vrba připsal třetí asistenci, na další skvěle kopnutý rohový kop si naskočil Nechvíla a utkání směřovalo k těžkému debaklu Gordicu. Zvýšit náskok mohl ve 29. minutě Budák, ale sólový nájezd neproměnil.

Po půlhodině hry nabídl stoper Dvořák úplně zbytečnou chybou soupeři snížení. Tým inkasovaný gól ale nesložil a skórovat mohli postupně Trunečka, Nechvíla a znovu Trunečka, gólman Gordicu ale pohromě zabránil. Těsně před poločasem ale Vrzal dokonale okopíroval Dvořákovu minelu a na zlatém podnosu naservíroval soupeří třetí gól – Socha neměl šanci.

Dva naprosto zbytečně inkasované góly už ale tým rozhodily a po změně stran chvílemi na hřišti zavládl chaos. V 52. minutě Vrzal nešťastně odhlavičkoval přímo k nohám soupeře – 5:4, za deset minut ztratil na pravé straně míč Dvořák a z rychlého brejku hosté dokonce vyrovnali! O tři minuty později se konečně znovu prosadiloTempo. Střídající Novosad předložil míč Trunečkovi, jenž zblízka strhl vedení na stranu Tempa.

V 72. minutě ale houževnatý soupeř znovu srovnal, když Komorník nedokázal pokrýt nabíhajícího hráče. V posledních deseti minutách ale Tempo zase konečně získalo půdu pod nohama, zpřesnilo přihrávky a výsledkem byly dva góly kapitána Trunečky, v 81. minutě hlavičkoval přesně do šibenice a v 86. minutě se mu podařil hokejový blafák, kterým hokejové skóre uzavřel.

Přes vítězství pochopitelně v kabině zavládly rozpaky z hrubých chyb v obraně, které ale, zejména ve druhé půli, nepramenily jen ze hry obránců. Velkým pozitivem jsou dařící se standardní situace a také umění zápas dovést k vítězství i přes nepříznivý vývoj.