Budík konečně zazvonil: FC Tempo - Dolní Měcholupy 7:0

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 23. 01. 2005

Parádní kanonádou se prezentoval A tým Tempa ve třetím zápase na turnaji ve Štěrboholích. Dolním Měcholupům, třetímu celku I.A třídy, nasázel sedm branek. Po dvou brankách vstřelili Nechvíla a Budák, jednou se trefili Novosad, Dedek a Trunečka. Po divokém výsledku 8:6 v minulém utkání s Gordicem je velkým pozitivem ubráněná nula a především poctivý přístup všech hráčů. Utkání začalo s hodinovým zpožděním, poněvadž pořadatelé měli problémy s úklidem sněhové nadílky.

FC Tempo – Dolní Měcholupy 7:0 (4:0)
Branky: 22. a 41. Nechvíla, 60. a 80. Budák, 5. Novosad, 23. Dedek, 67. Trunečka.
FC Tempo: Socha – Vrzal (65. Soumar), Vrba, Soumar (46. Dvořák) – Novosad, Budák, Nechvíla (65. Filip), Žalud (46. Trusina) – Hurka (46. Komorník), Dedek (65. Žalud) – Filip (46. Trunečka).

Tempo vstoupilo do zápasu bleskově a udeřilo již v 5. minutě. Na pravé straně šestnáctky se uvolnil Dedek a předložil mladíkovi Novosadovi ideální gólovou nabídku, která z malého vápna nešla zahodit – 1:0. Měcholupy odpověděly vydařenou střelou z 11. minuty, která se točila okolo spojnice, ale brankář Socha její dráhu kontroloval. Na opačné straně začal špílmachr Nechvíla vymýšlet přihrávky svým spoluhráčům, ale neprosadil se Žalud, Dedkův gól nebyl uznán pro ofsajd a v dobré pozici neuspěl ani Hurka. Nechvíla tedy raději zakončil sám. Žalud zahrál tradičně skvěle rohový kop a nehlídaný Nechvíla neměl problém hlavou trefit – 2:0.

Třetí gól přišel hned o minutu později, míč putoval po trase Hurka, Novosad, Žalud až k Dedkovi, jenž zvýšil na třígólový rozdíl. Ve 33. minutě promarnil další příležitost Hurka, míč mu sklouzl a pálil vedle. O pět minut později se skvěle individuálně prosadil Nechvíla, ale v poslední chvíli místo střely zvolil přihrávku, horší variantu. O tři minuty už se ale stejný hráč prosadil, svým zaváháním mu ke druhé brance v zápase pomohl gólman Dolních Měcholup.

Do druhé půle se vyměnili čtyři hráči, ale na hřišti zůstal Radek Budák a druhé dějství bylo v jeho režii. V 60. minutě se trefil (už to je netradiční), ale ke všemu ještě hlavou – povedeným angličanem. V 62. minutě postupoval sám na brankáře Dedek, ale lobem "ve stylu Trůn" úspěch nesklidil, gólman jeho pokus v pohodě lapil. O chvilku později v jasné pozici Budák netrefil branku, v cestě mu stál asi jediný drn široko daleko.

O chvilku později ale "Budík" vymyslel šestý gól pro Trunečku a sám uzavřel gólový účet v 80. minutě, když těžil z dobrého pohybu na zasněženém terénu a zkušeně proměnil další sólový nájezd.

Sečteno a podtrženo: velmi slušný výkon, gólová potence, kvalitní standardní situace, nula na kontě inkasovaných branek. Soupeře Tempo téměř do ničeho nepustilo, přesto především v obranné hře celého týmu stále jsou podstatné mezery a nedostatky.