Glosovy branky přes kopírák: Tempo - Řevnice 4:2

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 30. 01. 2005

Třetí vítězství v řadě si připsalo Tempo na zimním turnaji ve Štěrboholích. V utkání se šestým týmem středočeské I.A třídy mělo po celý zápas více ze hry, zaslouženě zvítězilo, ale nutno přiznat, že předvedený výkon v obou poločasech měl do ideálu velmi daleko. Dvě branky zaznamenal Glos (na snímku), po jedné přidali Filip a Vrzal. Z kádru chyběli jen mladíci Novosad s Dvořákem, dlouhodobě je stále zraněný Březina.

FC Tempo – Řevnice 4:2 (2:1)
Branky Tempa: 61. a 84. Glos, 37. Filip, 41. Vrzal.
FC Tempo: Socha (46. Kuchař) – Netušil (46. Vrba), Vrzal, Soumar – Komorník (46. Nechvíla), Trusina, Filip, Žalud (46. Hurka) – Dedek (46. Glos), Budák – Trunečka.

Tempo ve Štěrboholích již tradičně nezachytilo úvod zápasu a Řevnice se v 6. a v 9. minutě dostaly do dvou šancí, v obou případech byl pozorný Socha, při druhé střele výborným zásahem míč vytlačil na břevno. Sestava Tempa byla „tradičně netradiční“ a tým si stále zvyká na jiný styl bránění a v úvodu zápasu to bylo na některých hráčích vidět.

Ve 12. a 14. minutě se dvěma dalekonosnými střelami ukázal Trusina, jenž testoval víc než nejistého gólmana Řevnic. V 19. minutě zaútočily Řevnice po levé straně, Socha míč vyrazil, ale dezorientovaný Žalud si míč srazil do vlastní sítě. Tempo se nemohlo dostat do rytmu, ale šance si přesto vytvářelo. Trusina znovu pálil z dálky a blízko k brance měl i Trunečka, ale i míči z jeho kopačky se postavila do cesty branková konstrukce.

Kýženého vyrovnání se Lhoťáci dočkali až osm minut před poločasem. Trunečka placírkou namazal Filipovi, který mazanou placírkou přelstil gólmana Řevnic. To ale nebylo v první půli vše. Ve 41. minutě se vydal na výlet stoper Vrzal a umístěnou střelou z požehnané dálky vstřelil druhý gól Tempa.

O poločase došlo v sestavě k pěti změnám, včetně výměny gólmanů. Kuchař si ještě nestačil pořádně sáhnout na míč a už jej lovil ze sítě. Znovu po levé straně Řevnice rychle zakombinovaly a na dorážku z malého vápna neměl Kuchař nárok.

Tempo zareagovalo obratem. Sedm minut po vyrovnávací brance vysunul Nechvíla rychlonohého Glose, jenž prudkou střelou na bližší tyč upravil na 3:2. Dvěma bravurními zákroky pak chybující Tempo podržel Kuchař a hra pak upadla do průměru. Definitivní podobu dal výsledku v 84. minutě znovu Glos, naprosto stejným způsobem jako v prvním případě, s tím rozdílem, že tentokrát jej ideálně nastartoval Filip.