St. dorost, Gordic Cup: FC Tempo - Čelákovice 0:4

Autor: Jaroslav Krčmář <jarkrc(at)centrum.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 31. 01. 2005

V dalším zápase zimního turnaje se Tempo utkalo s divizním mužstvem Čelákovic, které zatím na turnaji neztratilo ani bod. Hrálo se na sněhové pokrývce za poměrně mrazivého počasí. Prvních třicet minut bylo Tempo minimálně vyrovnaným soupeřem. Po úvodní šanci Čelákovic, kdy se útočník dostal po chybě obrany Tempa sám před brankáře Krčmaře a nastřelil břevno, byla hra vyrovnaná bez výraznějších šancí. Ovšem mezi 20. a 30. minutou zápasu si Tempo vytvořilo tři šance, které bohužel neproměnilo. Ve 20. minutě, po centru z pravé strany, měl Pavel Trikal před sebou už jenom prázdnou bránu, jenže na kluzkém terénu nedokázal míč dobře trefit a minul branku.

Ve 23. minutě dokázalo Tempo přečíslit obranu soupeře, ale převahu čtyř útočníků na dva obránce nedokázalo zužitkovat. Podařenou desetiminutovku zakončila šance Albla, jenže v souboji s gólmanem Čelákovic též prohrál. I tentokrát se potvrdilo rčení "nedáš dostaneš". V podstatě z protiútoku naopak udeřily Čelákovice. Po nedůrazném vyběhnutí brankáře Tempa a nedorozumění s obranou se útočník hostí dostal k míči a měl již před sebou pouze prázdnou branku a nezaváhal - 0:1. O pět minut později, po chybě ve středu hřiště, prošel hráč Čelákovic s notnou dávkou štěstí hned přes tři hráče Tempa, přelstil i brankáře a zvýšil vedení na 0:2. Tempo tak do kabin odcházelo s dvougólovým mankem i přesto, že nebylo výrazně horším mužstvem.

I tentokrát vstoupili hráči Tempa do druhého poločasu se snahou zkorigovat výsledek, ale obrana Čelákovic byla již pozorná a nedovolila útočníkům téměř nic. Většina akcí se proto odehrávala mezi šestnáctkami obou mužstev a téměř bez šancí. I ve druhém poločase ukázali hosté svoje přednosti a to je proměňování šancí. Ve druhém poločase se dostali do dvou šancí a byly z toho dva góly. V 75. minutě udělal chybu Duchek, který se posunul na místo stopera. Když přišel o míč, musel situaci zachraňovat Krčmař, ale jen za cenu faulu a následného pokutového kopu, který hráč Čelákovic proměnil - 0:3. O další dvě minuty prošel hostující útočník opět středem obrany a v tváří tvář brankáři nezaváhal a upravil stav zápasu na konečných 0:4.

Je třeba konstatovat, že divizní mužstvo Čelákovic bylo lepší jak po technické tak i po taktické stránce. Jejich obrana byla velmi důsledná a důrazná a mimo deseti minut v prvním poločase nám toho moc nedovolila. Všichni hráči byli poměrně důrazní a vyhrávali i většinu osobních soubojů. Je samozřejmě možno spekulovat, jak by se zápas vyvíjel, kdyby Tempo využilo některou ze svých šancí v prvním poločase, ale fotbal se nehraje na šance, ale na góly. Konečný výsledek 0:4 je vzhledem k průběhu zápasu krutý, ale jak bylo řečeno výše rozhodují vstřelené góly a nikoliv šance nebo optický dojem ze zápasu.

FC Tempo Praha – Union Čelákovice 0:4 (0:2)
FC Tempo: Krčmař – Rybčak, Schmidt, Dejl, Turek – P.Trikal, Duchek, Chmelík, Lhota – Albl, Vohnický.
Střídali: Okrouhlický, Sova, Podroužek, Vitásek.