Muži A: FC Tempo - Čechie Uhříněves 1:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 06. 02. 2005

Druhé utkání A týmu Tempa během jediného víkendu skončilo stejným výsledkem 1:1. Na zimním turnaji ve Štěrboholích zachraňoval remízu s Uhříněvsí, pátým celkem I.A třídy, v předposlední minutě Petr Dedek.

FC Tempo – FC Čechie Uhříněves 1:1 (0:0)
Branka Tempa: 89. Dedek.
Sestava Tempa: Kuchař – Netušil, Vrba, Vrzal (46. Komorník) - Hurka, Budák (23. Dvořák), Filip, Žalud – Novosad, Dedek – Trunečka.

Tempo se muselo obejít bez nemocných Nechvíly, Soumara, chyběli i Trusina s Glosem.

Namrzlý terén hráčům podstatným způsobem znesnadňoval pohyb. Do první vážnější akce se dostalo Tempo v 7. minutě, ale proti Novosadovi včas zasáhl gólman soupeře. Uhříněves odpověděla v 10. minutě, ale závar před Kuchařovou brankou nevyužila ke vstřelení branky. V 15. minutě hlavičkoval Trunečka po rohovém kopu jen do brankářovy náruče.

Ve 23. minutě musel pro zranění odstoupit Budák a nahradil jej Dvořák. Hra se odbývala především mezi šestnáctkami, nabuzený soupeř maximálně dohrával souboje. Ve 32. minutě se mohl dostat do vedení, ale hlavička jednoho z útočníků skončila těsně vedle tyče.

Do druhé půle nahradil Vrzala Komorník. Tempo se nadále snažilo o kombinační hru, ale terén a houževnatý soupeř jej do mnoha šancí nepouštěl. Až v 72. minutě se Tunečka vtipně uvolnil v soupeřově šestnáctce, ale vyslal jen slabou střelu. V 79. minutě se dočkal soupeř. Po nedůrazném odkopu a náhodném odrazu se na malém vápně míč dostal k volnému hráči, který nemohl nedat.

V závěrečných deseti minutách Tempo vymáčklo poslední zbytky sil po náročném víkendu a přišpendlilo soupeře na jeho polovinu. Odměnou byl vyrovnávací gól minutu před koncem. Novosad vybojoval na pravé straně míč, poslal jej do šestnáctky na Filipa, jenž nabil Dedkovi – 1:1. Remíza odpovídá průběhu utkání, hráči Tempa utkání poctivě odmakali a již se těší na další tréninkový týden…