Muži A: FC Tempo - Čechie Dubeč 4:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 13. 02. 2005

V poměrně netradiční sestavě nastoupilo Tempo do sobotního zápasu turnaje ve Štěrboholích proti Čechii Dubeč, sedmému týmu I.A třídy. Z různých důvodů chyběli Vrba, Vrzal, Dedek, Soumar a Glos. Se soupeřem si přesto díky zodpovědnému výkonu poradilo a po změně stran jej přestřílelo.

FC Tempo – Čechie Dubeč 4:1 (1:0)
Branky Tempa: 2. Filip, 66. Nechvíla, 71. Trusina, 75. Žalud.
FC Tempo: Socha (46. Kuchař) – Komorník, Trusina, Netušil - Hurka, Budák, Dvořák (46. Nechvíla), Žalud – Novosad, Filip – Trunečka.

Netradičně dobrý úvod zápasu. Ve druhé minutě zahrával Trusina rohový kop z pravé strany, po teči se míč dostal až k volnému Filipovi, jenž k tyči bezpečně zavěsil – 1:0. Krásnou akci, která by si gól zasloužila, předvedla ve 12. minutě trojice Novosad, Hurka, Trunečka, ale posledně jmenovaný hlavou mířil mimo tyče. Stejný hráč mohl vedení Tempa zvýšit po půlhodině hry, naběhl si na Komorníkův trestný kop, ale střela našla jen gólmanovu náruč. Trefit se mohl i ve 44. minutě Dvořák, jenže tvrdá hlavička zasvištěla vedle šibenice.

Po změně stran nahradil lehce zraněného Dvořáka Nechvíla a zařadil se na netypický post stopera. Nutno poznamenat, že svůj záskok zvládl s rutinou. Ostřelování gólmana Dubče načal v 60. minutě Žalud a pořádně mu vyprášil rukavice. Do sítě namířil o šest minut později Nechvíla, stejně jako při první brance úspěchu předcházel Trusinův rohový kop. (Pozn. autora na vyžádání: Petr Dedek na lavičce situaci přesně odhadl ještě před zahráním rohu. „Teď se dívejte, Nechvíla dá hlavou na 2:0,“ zaznělo:-))

Na tříbrankový rozdíl zvýšil o pět minut pozdějiTrusina, tradiční střelec z dálky. Doteď se nepodařilo rozetnout spor, zda jde gól na vrub gólmana či se to opravdu nedalo chytit. Nejhezčí branku zápasu ukázal v 75. minutě Žalud. Netradičně pravou nohou napálil z uctivé dálky míč na vzdálenější tyč do horního růžku.

Pihou na kráse povedeného utkání byla inkasovaná branka hned z protiútoku, ve chvíli, kdy se Žalud s Trusinou dohadovali, čí branka byla úžasnější a obrana nezastavila povedenou akci dubečských.