Muži A: FC Tempo - Slavoj Podolí 6:0

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 19. 02. 2005

V předposledním utkání na turnaji ve Štěrboholích si A muži FC Tempo smlsli na Slavoji Podolí, osmém týmu I.A třídy. Soupeř více jak hodinu utkání odehrál pouze v deseti hráčích a soustředil se jen na úpornou defenzívu, k ohrožení Sochovy branky se dostal až v samém závěru zápasu. Dvě branky zaznamenal Nechvíla (na snímku), po jedné přidali Vrba, Trunečka, Trusina a Glos. Tempo udělalo podstatný krok k celkovému vítězství v turnaji, zatím má bilanci 7 zápasů, 5 vítězství a 2 remízy. Poslední utkání sehraje příští víkend s pořádajícím týmem.

FC Tempo – Slavoj Podolí 6:0 (2:0)
Branky: 14. a 74. Nechvíla, 20. Vrba, 61. Trunečka, 67. Trusina, 82. Glos.
FC Tempo: Socha – Netušil, Vrba (60. Trusina), Vrzal - Budák, Nechvíla, Trusina (30. Glos), Žalud – Hurka, Dedek – Trunečka.

Do první šance se dostal už ve druhé minutě Žalud, když pohotovou hlavičkou k tyči pořádně protáhl gólmana. Jenže gólman se jmenoval Socha a Žalud, jak je jeho již tradičním zvykem, ohrozil vlastní branku…

První šanci Tempa připravil v 5. minutě Trunečkovi špílmachr Nechvíla, gólman Podolí ale střelu vyrazil na rohový kop. Ve 14. minutě si oba jmenovaní své role prohodili a Nechvíla zkušeně rozvlnil síť na vzdálenější tyči. O šest minut později obránci soupeře faulovali za šestnáctkou, ale gólman se slovy „nechte je střílet“ nechtěl postavit zeď. A tak stoper Vrba vystřelil …. 2:0.

Ve 23. minutě Trunečka vtipnou patičkou vybídl ke skórování Budáka, jenže ten měl v tomto týdnu v horoskopu, že prostě gól dát nemůže…O šest minut později jej napodobil Žalud, jenž zazdil samostatný nájezd střelou do gólmana. Ve 35. minutě nedokončila dvojice Hurka – Budák nadějné přečíslení.

Druhý poločas začal další šancí Budáka, ale střeleckou mušku Tempa srovnal až v 61. minutě Trunečka, jenž dokončil akci „hvězd“ Nechvíly se Žaludem. Chvíli nato dostalo Tempo další možnost trestného kopu z nadějné vzdálenosti. Vrba již na hřišti nebyl, míče se tedy chopil Trusina a naprosto nechytatelnou střelou vstřelil čtvrtý gól. Gólman Podolí asi ještě teď nechápe, jak mu střela z náruče proklouzla do sítě…

Pátý úspěch přišel v 74. minutě, po vyražené střele Glose si Nechvíla vychutnal obránce, gólman si na jeho střelu sice sáhl, ale v cestě do sítě jí nezabránil.

Ojedinělou šanci Podolí zlikvidoval o tři minuty později Socha, když gólovou hlavičku stačil vytěsnit na břevno. Když na něho v posledních minutách postupoval záložník Podolí a Socha i tuto šanci zlikvidoval, nezapomněl vynadat všem spoluhráčům, že myslí jen na útok (ono to na skóre bylo vidět, pozn. autora).

V 82. minutě stanovil konečné skóre zápasu nádherným gólem Glos - nechytatelnou pumelenicí do šibenice z plného běhu.