Tempo suverénně vyhrálo štěrboholský turnaj

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 27. 02. 2005

Osm zápasů, šest vítězství a remízy s Královicem a Uhříněvsí, skóre 35:10, taková byla cesta A týmu FC Tempo za vítězstvím na prvním ročníku zimního turnaje ve Štěrboholích. V posledním utkání, ve kterém stačila k turnajovému primátu i remíza, neponechalo Tempo nic náhodě a rozstřílelo domácí tým 5:0, když spousta šancí zůstala ještě nevyužita.

Před prvním mistrovským zápasem 12. března s rezervou Xaverova sehraje Tempo ještě dvě přípravná utkání: ve středu s divizní Libiší a v sobotu se Stodůlkami, týmem I.A třídy.

Štěrboholy – FC Tempo 0:5 (0:1)
Branky: 57. a 68. z penalty Nechvíla, 16. Dedek, 65. Novosad, 74. Žalud.
FC Tempo: Kuchař – Novosad, Vrba, Vrzal – Trusina, Budák, Nechvíla, Žalud – Hurka, Dedek – Trunečka.

První čtvrthodina zápasu se Štěrboholy byla oťukávací. Ve 4. minutě hlavičkoval Trunečka po Trusinově centru nad branku, v 10. minutě vyřešil gólman Kuchař ošemetnou situaci před svou brankou.

Tempo se prosadilo v 16. minutě. Nechvíla našel na hranici šestnáctky volného Budáka, ten jedovatě vypálil, gólman míč neudržel a než se pomalu sebral ze země, dobíhající Dedek dorazil míč do sítě – 1:0. Štěrboholy praktikovaly v prvním poločase fyzicky náročnou hru s neustálým napadáním a Tempo se kolmými přihrávkami často dostávalo do přečíslení, ale bez gólového efektu. Za zmínku stojí především akce ze 41. minuty, na jejímž konci byla Nechvílova rána, kterou domácí gólman bravurně vyrazil nad břevno.

V 50. minutě posadil Trunečka gólový centr na hlavu Nechvíly, ale ten v čisté šanci mířil jen do náruče gólmana. Vzápětí si svoji druhou a zároveň poslední šanci zápasu vypracoval domácí tým, ale Kuchař včasným skluzem hrozbu odvrátil. O sedm minut později Nechvíla ani nemusel vyskakovat na Žaludův roh, přesto míč hlavou v pohodě dostal do branky – 2:0.

V 65. minutě Dedek rozehrál parádní akci, na jejímž konci byl Novosad a pohodlně zasunul do prázdné branky – 3:0. O tři minuty později domácí obránci faulovali ve vápně Žaluda a z nařízené penalty vstřelil Nechvíla svůj osmý gól na turnaji a zadělal si na titul nejlepšího střelce. Skóre zakulatil v 74. minutě Žalud po nedokonalé kombinaci Dedka s Budákem, když získal odražený míč, obešel gólmana a zasunul – 5:0.