St. dorost, Gordic Cup: Zbraslav - FC Tempo 0:1

Autor: Jaroslav Krčmář <jarkrc(at)centrum.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 28. 02. 2005

Na zimním turnaji Gordicu získal starší dorost v sedmém utkání čtvrtou výhru a posouvá se v tabulce směrem vzhůru. Příští víkend Tempo turnaj ukončí zápasy s Braníkem a domácím Gordicem.

Tak jako je již tradicí muselo být družstvo doplněno třemi hráči mladšího dorostu, aby mohlo k zápasu nastoupit v požadovaném počtu. Ovšem do začátku zápasu nastoupila obě mužstva pouze v deseti hráčích, neboť Duchek se k zápasu dostavil s dvacetiminutovým zpožděním a Zbraslav odehrála celé utkání oslabena o jednoho hráče. V první dvacetiminutovce, ještě při hře deset na deset, si Tempo vytvořilo dvě šance...

V deváté minutě, po zmatcích v obraně Zbraslavi, se do dobré šance dostal Albl, ale jeho střela se nevešla mezi tyče. V sedmnácté minutě, se po chybě obrany ocitl na hranici šestnáctky sám Podroužek, ale jeho střela opět těsně minula pravou tyčku domácí branky. Po těchto dvou úvodních šancích se hra vyrovnala a většinou se odehrávala mezi šestnáctkami obou mužstev. V závěru poločasu mělo sice Tempo optickou převahu, ale žádné šance si hráči nedokázali vypracovat.

Do druhého poločasu nastoupilo Tempo s cílem svoji početní převahu využít a vstřelit i nějaké branky. Optickou převahu si Tempo sice vytvořilo, ale do gólových šancí se hráči nedostávalo. Chyběla především přesná přihrávka a větší pohyb hráčů. V mnoha případech se hráči, místo včasné přihrávky na volného hráče, pouštěli do zbytečných osobních soubojů, které byly většinou neúspěšné. Zbraslav dobře a aktivně bránila a spoléhala na rychlé protiútoky. Hra se většinou odehrávala opět mezi šestnáctkami a jedinou výjimkou byla 70. minuta, kdy se Kruml dostal sám před brankáře Zbraslavi. Ten ovšem včasným vyběhnutím a pádem pod nohy útočníka šanci zlikvidoval. Všem příznivcům Tempa zatrnulo v osmdesáté minutě, kdy se po rychlém protiútoku a nedůslednosti v obraně Tempa řítil domácí útočník sám na Krčmaře. Ten svoje mužstvo podržel a střelu vyrazil na roh. Rozhodnutí celého zápasu padlo v 84. minutě, kdy domácí brankář neudržel prudkou střelu Albla z 19 metrů a dobíhající Kruml dorazil - 0:1. Ve zbývajících minutách se již nic podstatného nestalo, a Tempo tak zvítězilo ve svém čtvrtém zápase na turnaji.

Zbraslav – FC Tempo Praha 0:1 (0:0)
Branka: 84. Kruml.
FC Tempo: Krčmař – Chmelík, Vohnický, Duchek, Rybčak - Lhota, Podroužek, Kruml, Ptáček - Albl, Vitásek.