Muži A: FC Tempo - Sokol Libiš 1:4

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 03. 03. 2005

Krutým výsledkem neodpovídajícím průběhu hry skončilo včerejší přípravné utkání Tempa s divizní Libiší na umělé trávě ve Štěrboholích. Tempo sehrálo výborný první poločas, ve kterém bylo Libiši více než vyrovnaným soupeřem. V 67. minutě odpustil sudí Záruba hostům pokutový kop za sražení Žaluda a Tempo v poslední čtvrthodině, kdy už docházely síly, třikrát inkasovalo.

Kvůli nezpůsobilému terénu na škvárovém hřišti Braníka bylo zrušeno sobotní přípravné utkání se Stodůlkami. První mistrovské utkání čeká Tempo v sobotu 12.3. od 13:30 proti Xaverovu B. Hrát se bude na umělé trávě ve Štěrboholích.

FC Tempo – Sokol Libiš 1:4 (1:1)
Branky: 21. Vrba (na snímku) – 4., 73., 82., 90.
FC Tempo: Kuchař (46. Socha) – Novosad, Vrba, Vrzal – Trusina, Budák, Nechvíla, Žalud – Hurka, Dedek (46. Dvořák) – Trunečka.

Zápas se hrál pod umělým osvětlením za silného mrazu, ale z pohledu Tempa měl především v prvním poločase vysokou kvalitu. Úvod ale patřil hostům, kdy se po levé straně prosmýkl rychlonohý útočník a technickou střelou do šibenice z hranice šestnáctky otevřel skóre.

Tempo se divizního soupeře nezaleklo, poctivě bránilo a postupem času získalo územní převahu. Vyrovnání se dočkalo ve 21. minutě, kdy se na výlet vydal stoper Vrba, narazil si na šestnáctce se Žaludem a profesorsky vyrovnal. O tři minuty později dobře pronikl ofenzivní obránce Novosad, našel Nechvílu, ale jeho střela mířila mimo tyče. Temp dokonce dokázalo skórovat i podruhé, ale asistent sudího signalizoval ofsajd. Jestli byl, tak milimetrový…Škoda.

Po změně stran nahradil Kuchaře Socha a Dedka Dvořák. Hra z obou stran ztratila na kvalitě, ale Libiš si získala územní převahu a neustále útočila do obrany Tempa. Socha ale až na jednu nebezpečnou hlavičku nebyl v ohrožení. V 67. minutě získal Žalud míč z rozehrávky Libiše, postupoval s ním do šestnáctky, kde už na něho čekala nastavená noha. Všichni hráči i obě lavičky čekaly nařízení pokutového kopu, ale rozhodčí byl bohužel jiného názoru.

Za šest minut nato vznikly v obraně Tempa pořádné zmatky a Libiš je potrestala vedoucím gólem. Na zvrat již Tempo nemělo síly a v posledních minutách dvakrát inkasovalo po pěkných akcích soupeře. Ten vyhrál zaslouženě, ale třígólový rozdíl neodpovídá průběhu zápasu. Kdyby sudí nařídil onu penaltu….Ale to jsou jen kdyby, historie si pamatuje jen výsledek. Ale pokud Tempo bude v sezóně předvádět výkony jako ve včerejším prvním poločase, výsledky budou dobré.