Muži B: Bílá Hora B - FC Tempo B 1:3

Autor: Jiří Klouda <info(at)fctempo.cz>, Téma: B muži, Vydáno dne: 07. 03. 2005

Utkání Memoriálu Karla Spálenky v Řepích skupiny o 7. -12. místo se hrálo za slunečného mrazivého počasí a jak jinak, než na sněhu. Tempo, které nastoupilo v sestavě: Lippert - Blümel, Nechvíla J., Skála, Dvořák, Krištofek, Havel, Klouda, Vörös, Nechvíla V., David, bylo od začátku utkání jasně lepším celkem. Na branku se tedy nečekalo dlouho. V 16. minutě Havel ideálně prostrčil míč mezi obránce Davidovi, a ten – narozdíl od skoro totožné šance, kterou spálil před minutou – poprvé překonal brankáře...

Ve 25. minutě Tempo útočilo po pravé straně. Vörös nacentroval vysoký míč před branku, tam Vašek Nechvíla v souboji s brankářem a obráncem Bílé Hory míč hlavou prodloužil a Krištofek u vzdálené tyče hlavičkoval do prázdné branky – 2:0. O čtyři minuty později se bránící hráči Bílé Hory špatně dohodli na odkopu míče. Špatný odkop si Klouda za velkým vápnem zpracoval na prsou a vsítil třetí branku. Ve druhém poločase, do kterého nahradil Davida Dejl, hráči Tempa, vědomi si tříbrankového náskoku, šetřili síly.

Hra se takřka vyrovnala a soupeř si dokázal vytvořit více šancí než v poločase prvním. A tak se také stalo, že útočník Bílé Hory přespurtoval Jirku Nechvílu a upravil v 68. minutě stav utkání na konečných 1:3.