Skvělý vstup do jara: Tempo - Xaverov B 4:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 13. 03. 2005

Tempo vstoupilo do jarní části Pražského přeboru přesvědčivým vítězstvím nad rezervou Xaverova, zejména díky výbornému výkonu ve druhém poločase a střeleckému umění Petra Dedka (na snímku), jenž se postaral o všechny čtyři branky Tempa. Zápas se hrál na umělé trávě ve Štěrboholích.

FC Tempo – Xaverov Horní Počernice B 4:1 (1:1)
Branky: 14., 47., 56. a 90. Dedek – 24. Ficza.
Rozhodčí: Kříž – Michálek, Beneš.
ŽK: Trunečka – Nosek.
FC Tempo: Socha – Netušil, Vrba, Vrzal – Trusina (90. Duchek), Trunečka, Nechvíla, Žalud – Hurka (83. Dvořák), Dedek – Filip (66. Glos).

Uvnitř článku najdete obsáhlou fotogalerii!!!

Tempo se muselo obejít bez nemocných Budáka, Soumara a Novosada. Do branky se postavil Michal Socha, post defenzivního záložníka při absenci Budáka obsadil kapitán Trunečka.

Zápas začal ze strany Tempa poměrně nervózně. Stoper Vrba se nevyrovnal se silným větrem a prvními třemi nejistými zákroky znejistěl i spoluhráče v obraně. Nicméně kdyby ve 4. minutě byl stav 2:0, nemohl by se nikdo divit. Hned v úvodu našel Nechvíla centrem z levé strany volného Dedka, ale ten byl z dostatku prostoru tak překvapený, že hlavičkoval jen do náruče gólmana. Za chvíli nato se ve vápně míč odrazil k Trusinovi, ale jeho ránu z dobré pozice gólman Domlátil vyrazil.

První branky se Tempo dočkalo na konci úvodní čtvrthodiny, kdy Žalud prodloužil autové vhazování a Dedek tentokrát hlavou zamířil přesně k tyči – 1:0. V 18. minutě po rohovém kopu ve velmi dobré pozici zakončoval Filip velmi nepřesně. Ve 20. minutě se poprvé osmělili hosté a Socha bravurně vyškrábl táhlou střelu mířící přesně k tyči. Varování ale Tempo nevzalo vážně a ve 24. minutě odcentroval xaverovský záložník přes Trusinu a Žalud na zadní tyči neuhlídal dorážejícího Ficzu – 1:1.

Z vyrovnání se Tempo dlouho nemohlo oklepat, na hráčích byla vidět velká snaha ale také nervozita. Hosté se dobrou kombinací ve středu pole dostávali na dostřel Sochovy branky, ale gólman Tempa přesvědčoval, že se na začátku sezóny potkal s výbornou formou. Největší šancí Tempa byl trestný kop Nechvíly po nepovedeném signálu ve 42. minutě, ale Domlátil velmi tvrdou ránu zlikvidoval

Po uklidnění v kabině přišlo uklidnění velmi brzy i na hřišti. Hned dvě minuty po změně stran našel Vrzal nádherným padesátimetrovým pasem volného Trusinu, jeho střelu Domlátil stačil jen vyrazit k číhajícímu Dedkovi – 2:1. Hned za tři minuty se Dedek mohl prosadit potřetí, ale po pěkném průniku mířil jen do boční sítě. Tempo si získalo jasnou územní převahu, vynikající výkon předváděl zejména neúnavný Nechvíla. Ale v 54. minutě mohl Xaverov srovnat, jenže Socha předvedl vynikající zákrok a udržel Tempo ve vedení.

Dvě minuty poté Tempo zápas rozhodlo. Filip skvěle vyřešil situaci přečíslení a uvolnil Dedka, jenž mazácky levou nohou zvýšil na 3:1 a dokonal svůj hattrick. Do hry se místo Filipa dostal rychlonohý Glos a začal provětrávat obranu hostí. Tempo už nepouštělo soupeře do šancí, výborně kombinovalo a šlo s velkou chutí za třemi body.

V závěru zpevnil obranu Dvořák a v poslední minutě se na hřiště dostal i dorostenec Duchek a byl i u čtvrtého úspěchu Tempa. V nastaveném čase našel rozběhnutého Glose, jenž přesným centrem posadil míč na Dedkovu hlavu, a pomohl mu tak k nevídanému střeleckému úspěchu – 4:0.

Za druhý poločas si Tempo tři body zcela zasloužilo, předvedlo velmi kolektivní výkon podpořený několika velmi dobrými výkony jednotlivců.