Kvalitních dvacet minut na úspěch nemohlo stačit

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 19. 03. 2005

V 17. kole Pražského přeboru Tempo prohrálo na hřišti ČAFC 1:2, když obě branky dostalo z pokutových kopů. Domácí rozhodně nebyli lepším týmem, ale cestu ke třem bodům jim Tempo vlastními chybami vydláždilo.

ČAFC Praha - FC Tempo 2:1 (1:1)
Branky: 24. Hýsek z penalty, 62. Balcárek z penalty – 9. Nechvíla (na snímku).
Rozhodčí: Vlk – Žuček, Trojan.
ŽK: Dragoun, Hýsek – Trunečka, Nechvíla.
FC Tempo: Socha – Trusina, Vrba, Vrzal – Novosad, Trunečka, Nechvíla, Žalud – Hurka (88. Kuchař), Dedek – Filip (75. Kruml).

Fotogalerie uvnitř článku!

Tempo se před utkáním muselo vyrovnat s velkými absencemi, které citelně zasáhly do složení týmu a prakticky vyčistily lavičku náhradníků. Pro nemoc absentovali Budák se Soumarem, z jiných důvodů nebyli k dispozici Netušil, Glos a Dvořák. Se zdravotními obtížemi do utkání nastoupili i Trunečka s Filipem.

Od první minuty se Tempo prakticky usadilo na polovině soupeře, který si s kombinační nátlakovou hrou nevěděl rady. V první větší šanci se objevil v 7. minutě Nechvíla, ale mířil jen do náruče gólmana Válka. Stejný hráč už se ale prosadil o dvě minuty později, když si naskočil na ideální Trusinův rohový kop a dostal hosty do vedení – 0:1.

Tempo dál pokračovalo v aktivní hře a chtělo přidat druhou branku. Možnost k tomu měl v 11. minutě Dedek a po něm dvakrát Nechvíla. Je velká škoda, že se některá z dobrých šancí neujala, mohlo být po zápase. Jenže kdyby jsou kdyby. Ve 24. minutě ČAFC předvedla první podařenou akci, na jejímž konci byla nastřelená ruka kapitána Trunečky v pokutovém území. Jelikož střela mířila směrem na branku, sudí Vlk nařídil správně penaltu, kterou Hýsek proměnil, byť mu střela příliš nesedla – 1:1.

Od té chvíle jako by Tempo odešlo ze hřiště. ČAFC vyrovnala hru a do konce poločasu byla nebezpečnějším mužstvem. Dvěma ostrými zákroky se prezentoval Dragoun a je s podivem, že žlutou kartou byl potrestán jen za jeden z nich.

Důležité momenty se udály v posledních pěti minutách první půle. Ve 40. minutě Balcárek nešetrně fauloval tvůrce hry Nechvílu, jehož kotník se ze zásahu do konce utkání nevzpamatoval a prakticky mu znemožňoval rychlejší pohyb. Ve 41. minutě dostal žlutou kartu Trunečka, v pořadí čtvrtou a bude chybět v domácím utkání s Horními Měcholupy. Ve 42. minutě ČAFC předvedla před brankou Tempa dokonalý uragán a po sérii rohových kopů obránci hostí se štěstím několikrát míč odvrátili do bezpečí.

Po změně stran utkání ztratilo na kvalitě, žádný pohledný fotbal k vidění nebyl. Rozhodující moment zápasu přišel v 62. minutě. Názornou ukázku, jak darovat soupeři tři body, předvedli stoper Vrba a gólman Socha. Tak dlouho přemýšleli, kdo odehraje míč na rohu velkého vápna, až nevymysleli nic a Sochovi nezbylo, než faulovat dobíhající Grubera. Druhá penalta. Balcárek – 2:1.

Za tři minuty později mohl srovnat Trunečka, ale z otočky vysoko přestřelil. Tempo se přece jen začalo prosazovat a ČAFC se odhodlala ke hře odkopávaných míčů z vlastní poloviny, za kterými vyrážel rychlonohý Gruber. Hodně blízko vyrovnání bylo Tempo v 73. minutě po vydařené rychlé akci, ale Žaludova přihrávka z levé strany, proletěla malým vápnem, aniž ji několik hráčů Tempa dokleplo do branky. Po zbytek zápasu Tempo marně dobývalo sevřenou obranu domácích a kýženého vyrovnání se nedočkalo.

ČAFC byl rozhodně soupeř k poražení, ale hrát dobře jen dvacet minut je velmi málo. Soupeř přišel k bodům velmi šťastně, ale zřejmě si je za větší vůli i kus štěstí zasloužil.