St. dorost: FC Tempo - FC Zličín 2:4

Autor: Jaroslav Krčmář <jarkrc(at)centrum.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 28. 03. 2005

Oproti podzimním zápasům doznala sestava Tempa mnoho změn. Několik hráčů z klubu odešlo, další jsou vinou zranění a nemoci mimo hru, a tak sestava Tempa musela být výrazně doplněna mladšími dorostenci. Od začátku utkání nastoupilo hned 5 hráčů patřících věkově do mladšího dorostu a k dispozici na střídání byl pouze brankař Kolařík. Samotný zápas však začali domácí nebojácně a první poločas nebyli horším mužstvem.

První branku však vstřelili hosté a to již v 8. minutě. Po nedůrazném odkopu domácí obrany se ke střele z úhlu dostal hostující útočník, Krčmař střelu pouze vyrazil před sebe, kde dobíhající útočník neměl problém trefit zcela opuštěnou branku domácích - 0:1. Domácí hráči se nevzdali a brzy vyrovnali. Ve 12. minutě se k přímému kopu postavil Petr Kruml a na jeho tečovanou střelu od zdi již hostující brankář Thim nedosáhl - 1:1.

V dalším průběhu prvního poločasu se hra většinou odehrávala mezi šestnáctkami, bez výraznějších šancí nebo pěkných akcí. Za zmínku snad stojí šance Martina Albla, kterou zlikvidoval hostující brankář v 25. minutě. Chvíle Martina Albla přišla o deset minut později, kdy domácí hráči předvedli rychlou akci, na jejímž konci byl právě Albl a tváří v tvář brankáři Thimovi nezaváhal a podruhé rozvlnil síť za jeho zády. O poločase tak domácí, pro někoho možná trochu překvapivě, vedli 2:1.

Začátek a výsledně celý druhý poločas se však Tempu vůbec nepovedl. Již ve 47. minutě hosté zahrávali standardní situaci a po chybě obrany se míč dostal ke třem zcela volným hráčům na hranici ofsajdu, kteří si už s vybíhajícím gólmanem věděli rady - 2:2.

Po další standardní situaci, z podobného místa, ze kterého padl vyrovnávací gól, se hosté dostali téměř do totožné šance, jenže tentokrát trefili hlavičkou jen brankáře a nabíhající útočník Zličína přestřelil zcela opuštěnou bránu. V 63. minutě obešel hostující útočník tři obránce Tempa, poradil si i s domácím brankářem a strhl vedení na stranu Zličína. I v dalším průběhu zápasu měli hosté převahu a vytvářeli si i brankové příležitostí. V 78. minutě byl již brankář Tempa překonán, ale na brankové čáře ho zastoupil stoper Hlavík.

V závěru zápasu se domácí hráči, ve snaze vyrovnat, vrhli do útoku a v 88. minutě inkasovali počtvrté. Hostům se podařil rychlý protiútok a útočník šikovně přehodil vybíhajícího Krčmaře a upravil na konečných 4:2 pro hosty.

FC Tempo – FC Zličín 2:4 (2:1)
Branky: 12. Kruml, 34. Albl - 63. a 88. Merta, 8. Macek, 47. Špoula Michal.
Rozhodčí: Vlk - Formánek, Slavík.
ŽK: Albl.
FC Tempo: Krčmař – Satýnek, Hlavík, Duchek, Rybčak – Lhota, Podroužek, Kruml, Turek – Vitásek, Albl.