Muži A: FC Tempo - Sokol Cholupice 2:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 10. 04. 2005

Nové hřiště Tempa bylo pokřtěno tím nejlepším způsobem. V rámci 20. kola Pražského přeboru na Lhotku přijely Cholupice, ale nezískaly ani bod a vzhledem k průběhu zápasu je pro ně jednobranková porážka milosrdná. Derby mělo pořádnou atmosféru, náboj a diváci se rozhodně nemohli nudit.

FC Tempo – Sokol Cholupice 2:1 (2:1)
Branky: 3. Dedek, 19. Trunečka – 28. Čejka z penalty.
Rozhodčí: Gryc – Ochotnický, Vojtěch.
ŽK: Netušil, Budák – Siegler, Medýnský, Durňák, Burda.
ČK: 90. Netušil.
Diváků: 180.
FC Tempo: Socha – Netušil, Trusina, Vrzal – Hurka, Budák, Trunečka (71. Vrba), Žalud – Glos (90. Novosad), Dedek (90. Filip) – Nechvíla.

V základní sestavě Tempa se poprvé objevil útočník Glos, na lavičce už seděl i uzdravený Soumar. Hosté postrádali vykartovaného obránce Pavlů. Trenér starších žáků Tempa Luboš Vondra si navlékl kapitánskou pásku Cholupic a postavil se do středu zálohy.

Úvod utkání vyšel Tempu náramně. Už ve třetí minutě se obranou hostí prohnal Glos, nadvakrát se zbavil stopera Cholupic a předložil Dedkovi gólovou nabídku, která nešla odmítnout – 1:0! Cholupice byly aktivní hrou Tempa zaskočeny a v 16. minutě mohl po Žaludově patičce skórovat Nechvíla, ale z hranice pokutového území zamířil nad břevno. Dvougólového vedení se Tempo ale dočkalo hned o tři minuty později, kdy si na precizně kopnutý Trusinův trestný kop naskočil kapitán Trunečka a podruhé rozvlnil novou síť za Hoftovými zády – 2:0.

Ve 26. minutě byl gólman Cholupic naopak úspěšnější v souboji s Dedkem a jeho umístěnou, ale nepříliš prudkou hlavičku, lapil. O dvě minuty později chyboval Dedek v pokutovém území Tempa a míč se na zemi dotkl jeho ruky, sudí Gryc po chvilce váhání na základě nápovědy hostů nařídil penaltu, kterou Čejka bezpečně proměnil – 2:1.

O šest minut později se ve své první superšanci objevil Glos. Obrana Cholupic na něho na malém vápně úplně zapomněla a diváci už zvedali ruce nad hlavu, jenže Glos nepochopitelně míč „narval“ mimo branku. Tři minuty před poločasem se po krásné kombinaci dostal do sólového úniku Nechvíla a v situaci, ve které se mýlí opravdu velmi zřídka, obstřelil Hoftu i branku. To nás ještě může mrzet, znělo na lavičce Tempa….Brankové šance Cholupic? Nebyly.

Hned v úvodní minutě druhé půle ale hosté poprvé vážněji zahrozili. Po centru z pravé strany ve velmi dobré příležitosti Čejka pálil naštěstí vedle tyče Sochovy branky. V 54. minutě dostalo Tempo možnost zahrávaní trestného kopu z nadějné pozice, ale Nechvíla střílel nad branku. Ve druhé půli na hřišti plály emoce, o které se svým příchodem na hřiště postaral zejména zákeřný útočník Durňák, jenž si fotbal plete s úplně jinými sporty. Tempo pochopitelně nikam nespěchalo, útočit museli hosté. Sice si vytvořili mírnou územní převahu, ale do zakončení se prakticky přes výborně bránící Tempo nedostávali. Naopak inkasovat mohli v 70. minutě, kdy obraně unikl rychlonohý Glos a ve své druhé stoprocentní šanci znovu neuspěl. Hosté si oddechli, ale ztráceli nervy a vyvrcholením byl výstup jejich trenéra Kulíška, jenž byl po vulgárních urážkách sudího Gryce vykázán ze hřiště.

V posledních minutách Tempo střídáním natahovalo hru a rozhodčí Gryc nastavil nevídaných osm minut. V prodloužení byl po druhé žluté kartě velmi přísně vyloučen Netušil a když Socha vytáhl Čejkův trestný kop, mohla na Tempu vytrysknout obrovská radost.

Nutno poznamenat, že třetí poločas, odehrávající se v kantýně U krychle, se vyvedl stejně parádně jako vítězná premiéra na novém tempáckém hřišti!