Zasloužený import z Vokovic: Aritma - FC Tempo 0:3

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 17. 04. 2005

Jednoznačnou a vzhledem k průběhu zápasu více než zaslouženou výhru 3:0 přivezlo Tempo ze hřiště vokovické Aritmy. Pro domácí je tříbranková porážka ještě milosrdná, za celé utkání se prakticky nedostali do brankové šance, naopak Tempo mohlo přidat ještě několik gólů. Tempo potvrdilo, že domácí vítězství nad Cholupicemi nebylo náhodné a že se i na hřišti soupeře dokáže prosadit svojí kombinační hrou.

Aritma - FC Tempo 0:3 (0:1)
Branky: 47. a 61. Dedek, 35. Žalud.
Rozhodčí: Ochotnický - Špačková, Klejna.
FC Tempo: Socha - Netušil, Vrba, Vrzal – Hurka (46. Novosad), Budák, Nechvíla (75. Dvořák), Trunečka, Žalud – Kruml (66. Filip), Dedek.

Tempo se muselo obejít bez nemocného Glose a přepracovaných Trusiny se Soumarem. Poprvé v kariéře dostal šanci v základní sestavě dorostenec Kruml. Snad pouze o prvních pěti minutách zápasu se dá říci, že domácí celek měl více ze hry. Po několika nadějných centrech, které obrana Tempa odvrátila, převzali iniciativu hosté a začali se prosazovat. V osmé minutě pálil neobvykle aktivní Žalud, jeho ránu tečoval Trunečka vedle tyče. Ve 13. minutě Trunečka, jenž ve hře hlavou na hřišti kraloval, prodloužil na Dedka a ten hlavou mířil těsně vedle. Za minutu v podobné situaci přihrával Žalud bratrovi Nechvílovi, ale ani on netrefil v dobré pozici mezi tyče.

Tempo těžilo z výborných standardních situací a fotbalového myšlení Nechvíly, který ve 25. minutě vymyslel uličku pro Žaluda, jehož technickou střelu obrana Aritmy zlikvidovala na rohový kop. Spolupráce „hvězd“ konečně vyšla ve 35. minutě. Nechvíla uvolnil Žaluda na levém křídle, gólman Sedláček nepříliš jistě vyběhl a Žalud jej typickým způsobem propálil – 0:1! Jednobrankové vedení Tempa vydrželo až do konce první půle.

Do druhého dějství nahradil průbojnější Novosad Hurku a hned ve 47. minutě se mohl radovat. Trunečka ideálně odcentroval z pravého křídla, Kruml, nejmenší hráč na hřišti, hlavou jemně míč lízl, který se odrazil od tyče směrem ke gólmanu Sedláčkovi. Jenže než ten ho stačil dostat do své moci, objevil se všudybyl Dedek a dorazil jej do sítě – 0:2!

Aritma po inkasované brance ještě více znervózněla a začala sbírat žluté karty. V 56. minutě měla dokonce následovat karta červená, když Kubr stáhnul míč na zemi rukou pod tělo, aby zabránil Trunečkovi v samostatném úniku na branku. Sudí Ochotnický k překvapení všech vytáhl jen barvu žlutou! Nutno ale přiznat, že to byla snad jediná chyba v jeho řízení zápasu, odvedl kvalitní výkon.

Tempo hrálo svoji kombinační hru, dvoubrankový náskok přidával hráčům na sebevědomí. V 59. minutě Nechvíla nedokázal po Dedkově přiťuknutí přelobovat Sedláčka (musí se od kapitána Trunečky ještě hodně učit:-). V 61. minutě Nechvíla ideálně prodloužil Vrzalův na volného Dedka a ten definitivně poslal tři body na Lhotku – 0:3!

Aritmu s konečnou platností zmrazil v 64. minutě Vacek, který za stažení aktivního Novosada dostal druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Od té chvíle se zápas prakticky jen dohrával, Tempo nevyužilo několik slibných šancí a především množství přečíslení.

Tempo podalo maximálně zodpovědný a koncentrovaný výkon a kombinační hrou trápícího se soupeře jasně přehrálo. Věříme, že pozorovatelé z Královic mají po utkání o čem přemýšlet.