Zbytečná ztráta dvou bodů: FC Tempo - Královice 1:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 24. 04. 2005

Tak to znovu nevyšlo…Po prvním poločase byly Královice zralé na pět gólů, ale nakonec si z Tempa odvezly bod. A nutno říct, že Tempo jim ho výkonem po změně stran darovalo. V 50. minutě Sýkora po chybě gólmana Sochy vyrovnal a Tempo se již nedostalo vůbec do hry. Velmi litovat může spousty zahozených šancí v prvním poločase. Na Královice se Tempu v poslední době prostě nedaří, i když soupeř ze svých kvalit dost ubral.

FC Tempo – Královice 1:1 (1:0)
Branky: 19. Vrzal – 50. Sýkora.
Rozhodčí: Šimšík – Vlk, Váša.
FC Tempo: Socha - Netušil, Vrba, Vrzal – Trusina, Budák, Trunečka, Nechvíla, Žalud – Hurka (80. Kruml), Dedek.

Uvnitř článku fotogalerie od Pavla Slavíčka!

K utkání nebyl k dispozici univerzál Novosad, B týmu v boji o postupu pomáhali rekonvalescenti Glos se Soumarem a také Dvořák, na lavičce tak seděl Filip a dorostenci Kruml, Trikal a Krčmář.

Tempo začalo zostra a za prvních dvacet minut nepustilo hosty ze své poloviny. Ve 3. minutě střílel Trusina těsně vedle, ve 13. minutě po centru stejného hráče hlavičkoval Nechvíla v dobré pozici nad branku, a tak ofenzivní smršť dokončil až premiérovým gólem sezóny obránce Vrzal. Proletěl k němu Žaludův rohový kop a povedeným halfvolejem nedal Feďkovi šanci – 1:0.

Ve 27. minutě uháněl Hurka sám z pravé strany, mohl postupovat ještě blíže k brance, ale volil střelu, kterou Feďko zlikvidoval. O minutu později se Nechvíla proháčkoval po levé straně, našel na malém vápně volného Trunečku, ale ten v jasné šanci poslal míč vedle tyče. Za malý moment Feďko lapil Žaludův pokus hlavou. Ve 38. minutě po Nechvílově akci nedokázal znovu skórovat Hurka, z dorážky se neprosadil ani Dedek. Jasných šancí na dva zápasy, Královice se jen bránily, občas se individuálně snažil prosadit Randa. Do kabin se šlo sice za jednobrankového vedení, ale s myšlenkami na promarněné příležitosti.

Po změně stran mohla klid do řad domácích vnést Trusinova rána, ale bohužel prosvištěla vedle pravé tyče. Tempo zřejmě urazilo fotbalového boha, protože v 50. přišlo zničehonic vyrovnání. Gólman Socha naprosto nesmyslně vyběhl daleko z branky do chumlu hráčů, Nechvíla na jeho pokyn nehlavičkoval, ale Socha na míč nedosáhl a pak jen se spoluhráči smutně sledoval, jak míč ze Sýkorovy hlavy plachtí do sítě – 1:1.

Od té chvíle jako kdyby kouzelník mávnul proutkem a v červenožlutých dresech hrál jiný tým. Nešťastný gól srazil mužstvo na kolena, přestalo si věřit a šance najednou nepřicházely. Soupeř naopak obživl a Socha musel dvakrát zasahovat, zejména šance Randy zaváněla gólem.

Až v samém závěru zápasu se Tempo dostalo do tlaku a v poslední minutě byl blízko vítězné branky Nechvíla, jenže se mu skórovat nepodařilo a v šatně zavládl smutek. Soupeř byl jedním z nejslabších, se kterým Tempo na jaře hrálo, o to víc ztráta dvou bodů mrzí.