Debakl na Julisce: Dukla Praha - FC Tempo 7:0

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 01. 05. 2005

Tak to bylo na ručník…Ve 23. kole poznalo Tempo na Dukle sílu divizního soupeře. Dukla byla lepší ve všech herních činnostech a naprosto zaslouženě vysoko zvítězila. Stanovená taktika se bohužel zhroutila už po dvaceti minutách, kdy už měla Dukla dvoubrankový náskok.

Dukla Praha - FC Tempo 7:0 (5:0)
Branky: 3. a 41. Malý, 21. a 45. Sedláček, 34. a 90. z penalty Berger, 78. Dubravský.
Rozhodčí: Theimer – Gotthard, Koller.
FC Tempo: Socha - Netušil, Vrba (77. Dvořák), Vrzal – Trusina, Budák, Trunečka, Hurka (46. Filip) – Nechvíla, Dedek – Novosad.

Tempo nastoupilo do utkání bez Žaluda, Soumara a Glose, s rychlým Novosadem na hrotu útoku a Hurkou netypicky na levé straně záložní řady. Bohužel to byl právě Hurka, kdo nezachytil úvod utkání a ve třetí minutě nepohlídal Malého, jenž mu bez problémů utekl a prostřelil Sochu. Mezi 7. a 11. minutou domácí nastřelili dvě břevna a Tempo nevědělo, kam dřív skočit. Dál ale chtělo trpělivě čekat na brejky a vyrovnání málem přišlo ve 20. minutě, kdy po Novosadově akci v slibné šanci mířil Nechvíla nad branku.

Hned o minutu později bohužel přišel druhý a rozhodující gól, Hurka byl v šestnáctce nedůrazný a Dukla chybu potrestala – 2:0. Když ve 34. minutě zaváhal Dedek a soupeř pohodlně vstřelil třetí gól, diváci začali tušit debakl, který skutečně přišel. Ve 41. a 45. minutě soupeř přidal další dvě branky….

Do druhé půle nahradil Hurku Filip. Hra se opticky trochu vyrovnala, soupeř začal více kazit a už se nedostával do velkých šancí, ve velmi dobrých se naopak ocitl Filip, ale z voleje na malém vápně přestřelil. Dukla se prosadila až v 77. minutě po pěkné akci. Vzápětí šel Trusina sám na branku, ale Nigoš jeho únik zlikvidoval. Konečnou podobu výsledek dostal v poslední minutě z pokutového kopu po faulu Trunečky.

Dukla je soupeř, který svou kvalitou z přeboru velmi vyčnívá, navíc mu ideálně vyšel úvod zápasu. Nicméně to není omluvou pro sedmibrankový příděl. Nezbývá než věřit, že náprava přijde už v sobotu proti Radotínu.