Obrat během minuty: Střížkov B - FC Tempo 2:3

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 29. 05. 2005

Během jediné minuty Tempo ve 27. kole Pražského přeboru otočilo nepříznivě se vyvíjející zápas se Střížkovem B v Březiněvsi. Tempo díky dvěma brankám Nechvíly a jedné kapitána Trunečky zvítězilo 3:2 a získalo velmi důležité tři body. Druhá polovina tabulky přeboru je velmi vyrovnaná a nad kluby stále visí hrozba, vzhledem k vývoji v divizních skupinách, více než dvou sestupujících týmů.

Střížkov B - FC Tempo 2:3 (2:1)
Branky: 25. Pekár, 42. Kocián - 31. a 57. Nechvíla, 56. Trunečka.
Rozhodčí: Dobrý - Kubr, Gryc.
FC Tempo: Socha - Netušil, Dedek, Vrzal (46. Kruml) - Hurka (69. Novosad), Vrba, Trusina, Nechvíla, Soumar - Trunečka, Žalud.

Tempo se v Březiněvsi muselo obejít bez zraněných Budáka a Glose, po trestu se vrátil Nechvíla, hrálo se za úmorného vedra.

Lépe začali domácí a Tempo se během prvních deseti minut nemohlo dostat do hry. Střížkov se k první šanci dostal už ve druhé minutě, ale Socha s trochou štěstí zachránil. Tempo odpovědělo první vážnější šancí v 11. minutě, kdy Žalud chtěl potrestat chybu domácích a zkoušel přelobovat vyběhnutého gólmana Bekeho, moc nechybělo. V 15. minutě přišla první jasná příležitost zápasu a to hned dvojnásobná. Na Trusinův přímý kop si naběhl stoper Dedek, jemně míč lízl, Beke výtečně vyrazil, ale jen k volnému Hurkovi, který ve výborné pozici přestřelil prázdnou branku.

První gól přišel zčistajasna na druhé straně. Pekár se s pomocí drobného faulu protáhl kolem dvou obránců Tempa, ti ho nedokázali zastavit a vysoký útočník domácích otevřel skóre. Vyrovnání na sebe ale nenechalo dlouho čekat. O šest minut později Vrba vrátil odražený míč do šestnáctky, Trunečka z levé strany zacentroval a Nechvíla se na malém vápně dokázal prosadit – 1:1.

Nechvíla byl, i přes bolestivě nakopnutý kotník, ústřední postavou dalších minut. Ale ve dvou soubojích s Bekem neuspěl, střížkovský gólman nejprve vyrazil jeho hlavičku a poradil si i s tvrdou střelou zpoza šestnáctky.

Tempo závěr poločasu zvládalo lépe, ale paradoxně podruhé inkasovalo. Ve 41. minutě Hurka podskočil míč z rohového kopu, míč se dostal na hranici šestnáctky, kde neobsazený Kocián neměl problém napálit míč do sítě – 2:1.

Do druhé půle nahradil zraněného Vrzala dorostenec Kruml, do obrany se stáhl Soumar. Už za jedenáct minut se Tempo dočkalo vyrovnání. Soumar posunul míč do běhu Trunečkovi, který zkušeně obstřelil Bekeho – 2:2. Radost na lavičce Tempa ještě nestačila ani doznít a vypukla ještě větší, když na Žaludův trestný kop vyskočil Nechvíla a hlavou ke vzdálenější tyči nedal Bekemu šanci – 2:3.

Tempo se od té chvíle soustředilo především na obranu a brejky do otevřené obrany, kterých požehnaně přibývalo, ale jejich realizace bohužel pokulhávala. Dvakrát navíc tým podržel gólman Socha.

V 84. minutě Nechvíla vyučoval soupeře v jejich šestnáctce, připravil si pozici, ze které už nešlo nedat gól, ale on to přesto dokázal. O dvě minuty mohla Tempo zahozená šance velmi mrzet, když se na Sochu řítil osamocený Kocián, ale gólman Tempa výborným zákrokem zachránil vítězství. S přehledem pískající rozhodčí Dobrý nastavil nekonečné tři minuty, ale po jejich uplynutí se Tempo mohlo radovat z druhé výhry venku v řadě a především ze zisku důležitých bodů.