Trusina se zase podíval: FC Tempo - FSC Libuš 3:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 06. 06. 2005

Díky dvěma trefám Trusiny a jedné Dedka, ale především výbornému kolektivnímu výkonu, dokázalo Tempo ve 28. kole Pražského přeboru porazit favorizovaný tým Libuše 3:1 a definitivně se zbavit byť jen teoretické hrozby sestupu. Zvláště o vyrovnávací brance Trusiny se na Lhotce bude ještě dlouho mluvit. "Jako vždy jsem se podíval a nebyl problém míč trefit nad vyběhnutým gólmanem do šibenice," poznamenal svým typickým způsobem střelec zápasu.

FC Tempo – FSC Libuš 3:1 (2:1)
Branky: 23. a 28. Trusina, 52. Dedek - 11. Pilík.
Rozhodčí: Ochotnický - Fišer, Kutiš.
FC Tempo: Kuchař (46. Socha) – Valášek, Vrzal, Vrba - Hurka, Dvořák (84. Trunečka), Trusina, Novosad – Nechvíla - Dedek, Žalud (59. Glos).

K dispozici už jsou parádní fotografie a exkluzivní videosekvence od Jakuba Hurky a Pavla Slavíčka!

Tempo nastoupilo do zápasu ve velice netradiční sestavě. Pro čtyři žluté karty chyběl obránce Netušil. Zranění na hřiště nepustilo Budáka a do základní sestavy Trunečku, z jiných důvodů chyběli Soumar a Filip, v utkání dorostu byl vyloučen Kruml. Do základní sestavy se tak poprvé prosadil defenzivní záložník Dvořák, po dlouhé pauze se v A týmu objevil Valášek a na netradiční post stopera si stoupnul Vrzal, Dedek se vrátil do útoku.

Libuš disponuje mladým, přesto velice kvalitním týmem v čele s rychlým Pilíkem. Hrající předseda klubu Hrdlička tentokrát zůstal jen v hledišti. Prvních deset minut probíhalo v režii Tempa, které se dobrou kombinací dokázalo prosadit, ale bez výraznějšího zakončení. Hosté naopak udeřili z první povedené akce. Po nepovedeném rohu Tempa zakončil Pilík bleskurychlý brejk střelou pod rukama padajícího Kuchaře – 0:1.

Ve 14. minutě mohlo být srovnáno, kdyby Novosad ve slibné šanci po uličce Trusiny dokázal zakončit. Novosad byl i u nebezpečné situace o šest minut později na druhé straně. Po jeho minele se hostující Dvořák řítil sám na Kuchaře, který se jej pokusil zastavit faulem, ale při ponechané výhodě útočník Libuše nedokázal trefit prázdnou branku.

Ve 23. minutě předvedl svůj tradiční kousek "když nevíš, co s míčem, vystřel" záložník Trusina. Utěšenou střelou z dvaceti metrů nádherně trefil horní růžek a vyběhnutému gólmanu Michalovi nedal šanci - 1:1.

O pět minut později stál Trusina u zrodu i zakončení druhé gólové akce. Na polovině soupeře vybojoval míč, předal jej Žaludovi, ten vysunul po levé straně Nechvílu a jeho lahůdkovou přihrávku Trusina přetavil v druhý gól – 2:1! Nádherná akce.

Ve 32. minutě neproměnil Novosad druhou gólovou příležitost, tentokrát po nadýchaném centru Hurky a o deset minut později hlavičkoval Dedek zády k brance po Trusinově trestném kopu, ale gólman Michal stál na správném místě v pravý čas.

Do druhého poločasu vystřídal zraněného gólmana Kuchaře Socha a hned musel čelit největší šanci Libuše v celém utkání. Po rohovém kopu zůstal jeden z hostů osamocen na malém vápně, naštěstí míč napálil jen do břevna. Tempo si hodně oddychlo.

V 52. minutě přišla třetí uklidňující branka. Po Trusinově nepřímém kopu se míč v šestnáctce odrazil k Dvořákovi, jenž ho placírkou namířil jen do tyče, ale do sítě jej stačil dotlačit (málokdo tuší, jakou vlastně částí těla) Dedek – 3:1!

Ve zbytku zápasu se Tempo soustředilo především na obranu a snahu o rychlé kontry. Jeden z nich málem vyšel v 73. minutě Dedkovi. Libuš se k přímému ohrožení Sochovy branky vůbec nedostala.

Tempo získalo tři body zaručující záchranu a předvedlo, zvláště v první půli, velmi hezký kombinační fotbal. Cenným poznatkem je především ověření faktu, že vyhrávat se dá i s "poslepovanou" sestavou, důležité je totiž především maximální nasazení a koncentrace na zápas. Velmi dobrým výkonem potěšil zejména z béčka povolaný Valášek, jenž dokázal, že na přebor stále bez problémů stačí, příslibem byl i výkon defenzivního záložníka Dvořáka.