St. přípravka B: Na pokraji sil, ale bronzová medaile

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 09. 06. 2005

Obsáhlou reportáž z turnaje v Milíně připravil trenér starší přípravky B Patrik Šedo. Tempo na kvalitně obsazeném turnaji získalo vynikající třetí místo.

Minulou deštivou sobotu jsme zavítali na velmi dobře obsazený turnaj, který pořádala Marila Příbram. Hrálo se na hřištích Sokola Milín, který s Marilou úzce spolupracuje. Turnaj jsme začali ve svižném tempu, Sezimovo Ústí se nám podařilo zatlačit na jeho vlastní půli, kde jsme ale naráželi na všech 7 hráčů soupeře, kteří urputně bránili a znemožňovali nám pořádně vystřelit. Jak to tak většinou ve fotbale bývá, nedáš - dostaneš, jediná akce soupeře na naší půlce skončila brankou. Sezimovo Ústí – Tempo 1:0.

Po tomto zápase bylo mým hlavním úkolem promluvit chlapcům do duše, protože se mi nelíbila předvedená střelba (spíš malé domů), ani jinak obvyklý důraz obránců před naší brankou. K zápasu s Braníkem, který si na nás velice věřil, kluci nastoupili jako vyměnění. Nahrávka střídala nahrávku, důraz, střelba, krásné akce, tohle byl fotbal, na který bylo radost se dívat. Jasné vítězství. Tempo – Braník 6:0.

Se Slovanem Břilice jsme chtěli bodovat. Soupeř byl rychlý, důrazný a před naší brankou těžil z minel našeho stopera, který prostě neměl svůj den. Vždy jsme vedli o gól, ale Břilici se vždy povedlo srovnat. Konečný stav: Slovan Břilice – Tempo 2:2.

Poslední zápas ve skupině s Marilou Příbram se hoši chtěli vytáhnout a podle toho to na hřišti také vypadalo. Podle mého mínění nejlepší zápas celého turnaje. Z boje vyšel nakonec vítězně tým soupeře, který opět potrestal naše zaváhání. Jinak to byl dobrý a hlavně těžký zápas, který nám vzal mnoho sil. Marila Příbram – Tempo 1:0.

Ve čtvrtfinále nás čekal silný Písek, který jsme jasně přehráli a zvítězili. Tempo – Písek 2:0.

Semifinále: opět nadupaná Marila Příbram, střídající dvě vyrovnané sedmy. I když bylo vidět, že moc chceme, tak to vůbec nešlo, už jsme neměli sílu odporovat. Prohra 0:5 byla pro nás milosrdná.

Boj o 3. – 4. místo: Naši chlapci jsou milovníci napínavých příběhů a jeden takový nám přichystali na konec turnaje. Nad o rok starším soupeřem jsme vedli celý zápas 1:0, ale díky nedostatku sil se Milínu v poslední minutě podařilo srovnat na konečných 1:1. Na řadu přišly penalty. Kopat mělo 5 hráčů z každé strany. Od nás šli na pokutový kop: Folprecht, Linhart, Holko, Kalina, Hendrich a samozřejmě brankář Cahyna. Vojta parádně zachytal a kluci dali z 5 penalt 4. Nakonec tedy vydřené 3. místo.

Shrnutí: udělali jsme za turnaj spoustu chyb, ale předvedený výkon byl bojovný a to je do budoucnosti velká deviza. Chyby se stávají a my na nich budeme pracovat. Reparát chceme složit na domácím turnaji, který nás čeká již 25.6.2005.

FC Tempo: Cahyna - Kalina, Holko, Hendrich, Folprecht, Jantol, Linhart, Kodiš, Sukalovský, Čerkašin, Hanzlík, Vencl

Branky + penalty: Linhart 5, Kodiš 4, Holko 3, Folprecht 2, Čerkašin 1, Hendrich 1, Kalina 1.