Zasloužená dělba bodů: FC Tempo - Admira/Slavoj 1:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 12. 06. 2005

Zaslouženou remízou skončili poslední domácí vystoupení A týmu v sezóně. Admira/Slavoj na Tempu získala bod, dělbou bodů skončil i podzimní vzájemný duel. O vedení Tempa se krásným slalomem postaral Hurka, za hosty nechytatelnou střelou vyrovnal Jehlička.

FC Tempo – Admira/Slavoj 1:1 (1:1)
Branky: 25. Hurka - 32. Jehlička.
Rozhodčí: Kořínek - Formánek, Plaček.
FC Tempo: Socha – Netušil, Dvořák, Soumar - Hurka (82. Glos), Vrba (65. Kruml), Valášek, Žalud - Trusina (75. Filip) - Trunečka, Dedek.

Tempo se muselo obejít bez nemocného tvůrce hry a kanonýra Nechvíly, citelná byla i absence obránce Vrzala, k dispozici stále nebyl Budák. Hosté přijeli bez vykartovaného Davídka, nenastoupil ani Kubice.

Na postu stopera nastoupil premiérově Dvořák a svou úlohu splnil téměř bezchybně, sehrál zatím nejlepší utkání v dresu A týmu Tempa. Defenzivní práci ve středové řadě dostal na starost Valášek, jenž "zase náhodou šel kolem".

Během prvních dvaceti minut se ani jeden tým nepropracoval k výraznější šanci. Poté si Tempo získalo převahu, jejíž výsledkem byla Trusinova falšovaná střela vedle, ve 23. minutě nadějná hlavička Soumara po rohovém kopu a především vedoucí branka ve 25. minutě. Josef Hurka nasadil k parádnímu slalomu, prokličkoval se až před gólmana Macho a střelou k tyči mu nedal šanci – 1:0. Hurkův otec v hlasatelské kabině měl další důvod k oslavám.

Tempu ale vedení vydrželo jen sedm minut. Na hranici šestnáctky Hajner přiťukl míč nepokrytému Jehličkovi, jenž parádní dělovkou vymetl Sochovu šibenici – 1:1.

Po změně stran oslabenému Tempu docházely síly, postupně se zranili Vrba, Trusina a Hurka a sestava se na hřišti doslova lepila. Admira si získala výraznou územní převahu, která ale končila u šestnáctky, hosté si kromě jednoho závaru nevytvořili proti obětavě hrajícímu Tempu žádnou šanci.

Naopak z dobře zahraného brejku mohli domácí rozhodnout. Trusina vyslal do sólového nájezdu Vrbu, jenže ten v 61. minutě už při zranění třísel jen pletl nohama, dokodrcal se k šestnáctce a slabá střela placírkou neměla sebemenší nárok na úspěch.