Muži B: FC Tempo B - Slavoj Podolí C 7:0

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: B muži, Vydáno dne: 13. 06. 2005

Kanonádu si na závěr sezóny schovali fotbalisté B týmu. V posledním utkání rozstříleli céčko Slavoje Podolí a v konečném účtování obsadili druhou příčku za suverénními Horními Měcholupy. Svěřenci trenéru Kloudy a Dejla mohou velmi litovat nepovedného startu do jara, tam jim kýžený postup unikl. Proti Podolí se hattrickem ukázal Havel.

Komentář trenéra Kloudy:

V posledním zápase sezóny si domácí tým mohl vítězstvím zajistit celkové druhé místo v konečné tabulce. Také jsme chtěli Podolí oplatit nešťastnou porážku z z vůbec prvního zápasu na podzim. A tak také vypadal první poločas. Tempo hrálo nepřesně. Velká touha po rychlém vedení znamenala řadu nepřesností v rozehrávce a soupeř toho využil k vytvoření několika šancí. Ale i Tempo mělo šance. Bohužel Jarda Březina, který se minulý zápas blýskl hattrickem, se tentokrát střelecky neprosadil, ale v 38. minutě kolmo přihrál Krumlovi a ten udělal kličku brankáři a z úhlu poprvé rozvlnil síť za jeho zády. Ten, byť značně nejistý, jistě netušil, co se bude dít v poločase druhém...

Tempo zlepšilo přihrávku a začalo soupeře tlačit. V 54. minutě byl ve vápně sražen Nechvíla. Jeho rána sice skončila v síti, ale rozhodčí, který většinou faluly pískal až po uplynutí výhody, tentokrát zapískal brzy. Gól tedy nebyl, ale Tempo kopalo penaltu. Havel tvrdou ranou o tyč nedal brankáři nejmenší šanci, a odstartoval tak pro Podolí smutnou čtvrthodinku. V 58. minutě si Nechvíla zopakoval situaci před penaltou a nefalován zvýšil naše vedení na 3:0. V 65. minutě Klouda přihrál Havlovi a jeho tvrdá rána prošla pod tělem nejistého brankáře Podolí do sítě. Tempo dál hrálo nátlakovou hru. Obránce Podolí zatlačen k rohovému praporku přihrává před vlastní branku, ale tam byl nejrychleji Petr David (který přišel týmu pomoci a střídal jinak dobře hrajícího Krumla) a pohodlně kopl míč do branky - 5:0.

V těchto chvílích měla obrana Tempa málo práce. Tím spíš, že na levého beka přišel v 70. minutě Pavel Blümel (obětavě se vrátil z Jizerek). Klouda tak nahradil na pravém halvu Novosada, který nastupoval ne úplně fit. V 74. minutě se míč dostal ve vápně k Lukačovičovi, ten obešel obránce, ale ve velikém úhlu se musel s míčem vrátit. Krásně však přihrál Robertu Šafránkovi a ten ranou zvaná "žíně" vstřelil šestou branku domácího týmu. V 83. minutě Tempo rozehrávalo volný přímý kop kousek za hranicí pokutového území. Chvíli se nehrálo, protože hráči se nemohli dohodnout kdo exekuci provede. Míč si nakonec postavil Martin Havel a jeho střela prošla zdí až do branky. Hned poté rozhodčí utkání ukončil.

FC Tempo B - Slavoj Podolí C 7:0 (1:0)
Branky: Havel 3, Kruml, R. Šafránek, J. Nechvíla, David.
FC Tempo: Tala - Slavíček, L. Šafránek, Dvořák, Novosad (71. Blümel) - Klouda, Havel, R. Šafránek, J. Nechvíla - Březina (46. Lukačovič), Kruml (66. David).