Darované body soupeři: FC Zličín - FC Tempo 3:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 19. 06. 2005

V posledním utkání sezóna již oběma týmům šlo jen o body, hrozba sestupu již po záchraně žižkovské rezervy nad Zličínem nevisela. Tempo šlo do zápasu ve značně kombinované sestavě, přesto, zvláště v prvním poločase, podalo kvalitní výkon. Jenže vlastními chybami po změně stran nabídlo soupeři dvě ze tří branek. Zličín v dnešní formě soupeřem k poražení rozhodně byl.

FC Zličín - FC Tempo 3:1 (1:0)
Branky: 21. a 66. Jarouš, 73. Chalupa - 75. Glos.
Rozhodčí: Vojtěch – Michálek, Theimer.
ŽK: Jarouš (Zličín).
FC Tempo: Socha – Netušil, Dvořák, Soumar - Hurka, Budák (46. Novosad), Valášek, Žalud - Trunečka – Březina (46. Trusina), Kruml (61. Glos).

Tempo do posledního zápasu sezóny nastoupilo v silně kombinované sestavě. Pro čtyři žluté karty nemohl hrát Dedek, po operaci se zotavuje Nechvíla, zranění nedovoluje hrát Vrzalovi a luxusní dovolenou jako (svatební?) dar dostal Vrba. Kvůli hrozbě čtvrté žluté karty zůstal v první půli na lavičce Trusina, nenastoupil ani Glos.

V útoku poprvé v sezóně dostal šanci Březina s dorostencem Krumlem, po delším zranění se do sestavy vrátil Budák, post stopera znovu obsadil mladá Dvořák a do sestavy si opět došel Valášek. Zličín opory nešetřil a nastoupil v kompletní sestavě.

První nebezpečnou akci předvedli ve druhé minutě domácí, ale střelu mířící do branky naštěstí zastavilo tělo Budáka. O minutu později Trunečkovi po krásném pasu v nadějné pozici míč uskočil. Do náruče gólmana Bašty střílel Kruml. Tempo v úvodních dvaceti minutách dobře kombinovalo, na domácích bylo vidět, že je sezóna nezastihla v ideální formě.

V 19. minutě se po parádním vybídnutí Valáška pádil sám na Baštu trochu udýchaný Březina, ale klička se mu nevyvedla. Velká šance… Na druhé straně udeřilo zčistajasna. Chalupa na pravé straně utekl Žaludovi a předložil míč na malé vápno Jaroušovi, jenž pohodlně doklepl – 1:0. Vzhledem k průběhu úvodu zápasu pro Tempo šok.

Tempo mohlo napodobit gólovou akci domácích ve 25. minutě. Budák vysunul Žaluda, který místo kladiva nesobecky na malém vápně hledal lépe postavené spoluhráče, ale Trunečka ani Kruml míč do sítě nedorazili.

Tempo po celý první poločas, ač v kombinované sestavě, působilo kompaktnějším dojmem, neúnavný Trunečka tahal spoustu útočných akcí, ale produktivita byla mizerná.

Po změně stran nastoupil ofenzivní Trusina a úkol bránit Chalupu dostal rychlonohý Novosad. V kabině zůstali Březina s Budákem. Očekávaný tlak Tempa se ale bohužel nedostavil, na vině byla především spousta zkažených přihrávek a nevynucených chyb. Jednu víc než hrubou udělal v 66. minutě Netušil, přihrávkou přes vápno namazal Jaroušovi a ten zkušeně podél Sochy zvýšil na 2:0.

O sedm minut později špatně zakombinovali na vlastní polovině Soumar s Valáškem a na zlatém podnose nabídli třetí branku Chalupovi.

O kosmetickou úpravu výsledku se po Trusinově pasu postaral střídající Glos, jenž přesnou střelou obstřelil Baštu.