Starší přípravka B: Kvalitní příprava se staršími týmy

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 21. 06. 2005

Ještě předtím než se na hřiště FC Zličín postavili naši muži, probíhal ve zdejším sportovním areálu od nedělního rána fotbalový turnaj ročníků 1994, kterého se zúčastnila starší přípravka B (ročník 95) FC Tempo. Obsáhlý komentář poskytl Alexander Holko.

První zápas s Motorletem začal tak, jak nikdo z nás nepředpokládal (při pohledu na rozhodčího). První náš útok a nařízená penalta (přísně) znamenala první a poslední branku utkání. Druhý náš útok – opět penalta (správně nařízená) – střela mimo. Třetí útok a další faul na našeho hráče v pokutovém území, ale tentokrát bez trestu. Soupeře, kterého jsme se před turnajem obávali, nakonec naši hráči nepustili k naší bráně a porazili jej 1:0.

Další zápas se Stodůlkami byl pro další vývoj v naší skupině rozhodující. V první polovině zápasu jsme soupeře nepustili k našemu pokutovému území, naopak naši hráči měli několik šancí, které kromě jediné neproměnili. Druhý poločas začal velkou chybou našeho obránce na půlce hřiště, který poslal soupeřova hráče do jediné zdárné akce zápasu a bylo vyrovnáno 1:1. Tento stav zůstal až do konce zápasu, i když z naší strany se naskytlo několik příležitostí ke změně výsledku, ta stoprocentní v poslední minutě skončila jenom na tyči, a tak nám zůstaly jenom slzy a zklamání.

Zápas s Hradcem Králové dopadl nakonec tak, jak jsme všichni předpokládali. Důrazný soupeř, střídající dvě vyrovnané sedmičky, nám dal lekci ze střelby – 6:0 a to ještě náš brankář zachránil zlikvidoval spoustu šancí. Nakonec na Tempo zbyla jen skupina o 5. - 8. místo, protože na vedlejším hřišti Stodůlky porazily Motorlet 1:0 gólem v posledním minutě, který viděl jenom rozhodčí a trenér Stodůlek (míč se dostal do brány dírou v boční straně sítě).

První poločas zápasu se Zličínem to bylo to nejlepší, co naši hráči předvedli na tomto turnaji. Po naší proměněné penaltě sice soupeř opět vyrovnal, když náš obránce udělal stejnou chybu jako se Stodůlkami, ale naše chlapce to jenom vyburcovalo a byly vidět krásné akce s ještě krásnějším zakončením a hattrickem našeho hráče. Nakonec 3:1 pro nás.

Poslední zápas turnaje s týmem Řep nebyl jenom bojem o 5. místo, ale i skutečným bojem na hřišti. Minimum šancí na jedné i druhé straně, ale o to větší boj záloh ve středu hříště a jediná velká šance zápasu, která skončila na našem břevně a odtud na brankové čáře. Pohledné utkání nakonec skončilo smírně 0:0 a to nám stačilo na páté místo.

Co dodat: Z pohledu fanouška fotbalu velmi zajímavý turnaj s poučením pro hráče i trenéry. Našim hráčům ukázal, že můžou zdárně bojovat i se staršími soupeři, od kterých se lze ale i hodně naučit a naplnit tak trenérovo přání: hrát jednoduše, pro oko diváka, ale efektivně a důrazně – od Hradce důraz jak v soubojích, tak hlavně ve střelbě z každé pozice (tvrdost a přesnost), od Sedlčan přihrávky na jeden dotyk. Současně turnaj ukázal, že i když je na turnaj nominováno z třicítky hráčů patnáct, tak tíha zodpovědnosti i fyzické zátěže nakonec zůstane na necelé desítce hráčů. Proto je potřeba, aby chtěli nejenom hráči širokého týmu, ale i jejich rodiče, aby se fotbalové umění jejich dětí zlepšovalo. A o tom, že pod Patrikovým vedením se toho dá dosáhnout, existují jasné důkazy.

Branky: Linhart 3, Kodiš 1, Čehovský 1.
Sestava: Cahyna – Kalina, Holko, Hendrich, Hanzlík, Jantol, Eichler, Linhart, Kodiš, Sukalovský, Čerkašin, Kejklíček, Čehovský, Klimovič.