Muži A: FC Tempo - Slavoj Vyšehrad 2:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 24. 07. 2005

Ve druhém přípravném utkání před novou sezónou Tempo zdolalo divizní Vyšehrad 2:1. Hostující trenér Andrlík sice testoval některé nové hráče a vypomohl si i několika hráči B týmu, přesto má výhra nad silným soupeřem svou cenu. Tempo zvítězilo zcela zaslouženě, po celý zápas bylo aktivnější a vytvořilo si i více brankových šancí. Střelecky se prosadilo stejné duo jako v úvodním zápase s Libiší: Havlas a Novotný.

FC Tempo – Slavoj Vyšehrad 2:1 (1:0)
Branky Tempa: 32. Havlas, 80. Novotný.
FC Tempo: Kuchař (46. Socha) – Trusina , Dedek (46. Dvořák), Žalud (46. Soumar) – Novosad (46. Hurka), Trunečka, Fitzel (46. Vrba), J. Nechvíla (46. Mutafov) - Novotný – Glos (46. Netušil), Havlas (46. Kruml).

Do utkání nemohl nastoupit Valášek kvůli bolavým tříslům, na hřišti se naopak ukázal kapitán Trunečka a ve druhém poločase i gólman Socha a obránce Soumar. V hledišti se objevil i Budák a také Vrzal, čerstvě po operaci kolena. V příštím týdnu by měl s lehkým tréninkem začít špílmachr Václav Nechvíla.

První vážnější šanci zápasu vymyslel ve 13. minutě Fitzel krásným pasem na nabíhajícího Novosada, jeho zakončení ale gólman hostí vystihl. O minutu později pálil nebezpečně Novotný.

Další pěknou přihrávku předložil Fitzel ve 24. minutě Jiřímu Nechvílovi, jenž postupoval zcela sám na branku, ale v poslední chvíli jej zřejmě ve velmi těsné ofsajdové pozici zastavil praporek asistenta rozhodčího. Vzápětí se další střelou prezentoval agilní Novotný.

Stejný hráč vymyslel ve 32. minutě úvodní branku zápasu. Dostal přihrávku od Novosada a před brankou našel ideálně naběhnutého kanonýra Havlase, pro něhož nebyl problém uklidit míč do branky – 1:0. Ve 42. minutě se k jediné vážnější akce dostali i hosté a výsledkem byla ráno do břevna Kuchařovy branky.

Po změně stran došlo v sestavě Tempa k osmi změnám. V 51. minutě Trunečka přiklepl míč do šance Trusinovi, jemuž ale střela nesedla a gólman si s ní poradil. V 61. minutě Kruml nadýchaným centrem našel na vzdálenější tyči Mutafova, jenž v jasné šanci hlavou branku minul.

Druhý gól připravil Hurka výbornou přihrávkou mezi obránce a Novotný ji po kličce gólmanovi přetavil v druhou branku Tempa.

Poslední slovo ale měli hosté. Gólman Socha stačil tečovaný trestný kop jen vyrazit před sebe a dobíhající hráč upravil konečné skóre na 2:1