Muži A: FC Jílové - FC Tempo 1:5

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 01. 08. 2005

Ve čtvrtém přípravném utkání zvítězilo Tempo na hřišti v Libni nad FC Jílové, nováčkem středočeské I.A třídy, vysoko 5:1. Dvě branky zaznamenal Havlas, jednou se trefili Hurka, Dedek a Vrba. V utkání se vystřídala dvacítka hráčů, ve středečním zápase s Braníkem se již začne krystalizovat základní sestava.

FC Jílové - FC Tempo 1:5 (1:4)
Branky Tempa: 29. a 30. Havlas, 23. Hurka z penalty, 45. Dedek, 87. Vrba.
FC Tempo: Socha (46. Kuchař) – Netušil (46. Novosad), Trusina (61. Dvořák), Žalud (46. Soumar) – Hurka (46. Vrba), Valášek (46. Kruml), Vrba (23. Trunečka), Fitzel, Novotný (46. J. Nechvíla) – Havlas (73. Březina), Dedek (46. Mutafov).

Po šancích Fitzela, Dedka, Havlase a Hurky se skóre načalo až ve 23. minutě. Havlas se v šestnáctce šikovně obtočil kolem obránce, jemuž nezbylo nic jiného než faulovat. Hurka penaltu bezpečně proměnil, byť v brance Jílového stál gólman Tempa Kuchař (ve druhé půli za středočeského soupeře naopak nastoupil Socha).

Ve 29. minutě Žalud ideálně vysunul Havlase, na jeho první pokus Kuchař ještě vyzrál, ale Havlas vyražený míč doběhl a nůžkami jej poslal do sítě – 0:2. Hned o minutu později výborně hrající Havlas zakončil lobem a zvýšil na tříbrankový rozdíl.

Jílové vystrčilo drápky v závěrečné desetiminutovce první půle a vyráželo k velmi nebezpečným brejkům. Jeden z nich se podařilo ve 42. minutě gólově zúročit – 1:3.

Poslední slovo první půle mělo ale Tempo. Novotný technicky obstřeloval Kuchaře, střela se odrazila od tyče a Dedek neměl problém zakončit – 1:4.

Po změně stran Tempo pokračovalo v hledání optimální sestavy, šanci dostali další hráči. Za zmínku stojí především Mutafovova tyč po průniku Krumla v 61. minutě, Fitzelův pro ofsajd neuznaný gól, Březinův neproměněný samostatný nájezd, rána Mutafova z hranice šestnáctky a především pátá branka, kterou vsítil v 87. minutě Vrba zkušenou technickou střelou z hranice šestnáctky.