Muži A: FC Tempo - ABC Braník 2:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 04. 08. 2005

V pátém přípravném utkání získalo Tempo třetí vítězství, když zdolalo Braník, přední celek I.A třídy, brankami Novotného a Žaluda 2:1. Tempo mělo do 75. minuty jasně navrch, dovolilo si i neproměnit pokutový kop, ale poslední čtvrthodina jasně patřila hostům, kteří si vytvořili velký tlak a několik šancí a byli velice blízko remíze.

FC Tempo – ABC Braník 2:1 (1:0)
Branky Tempa: 12. Novotný, 63. Žalud.
FC Tempo: Kuchař (46. Socha) – Valášek (46. Žalud), Trusina, Netušil – Hurka (71. Novosad), Vrba, Dvořák, Fitzel, Novotný – Havlas (71. Mutafov), Kruml (46. Dedek).

Po oťukávacím úvodu přišla 9. minuta, přihrávka Hurky na Havlase, evidentní faul zlého muže Braníka Cáby a rozhodčí Chládek nařídil pokutový kop. Míč si, stejně jako v duelu s Jílovým, postavil Hurka, ale gólman Kolář jeho nepříliš povedený pokus vyrazil.

Tempo si spravilo chuť hned o tři minuty později, kdy Dvořák vyslal do brejku Novotného, ten byl u míče dříve než gólman a pohodlně zasunul míč do sítě – 1:0!

Do konce první půle se ve dvou nadějných situacích ocitl Kruml, nádhernou střelu vyslal na Koláře znovu Novotný. I Braník se dostal k několika méně výrazným šancím, jednou trefil břevno Kuchařovy branky.

Do druhé půle vystřídali Krumla s Valáškem čerství Dedek a Žalud. Tempo získalo hru plně pod kontrolu a soupeře k ničemu nepustilo. Ke dvěma nadějným hlavičkám se dostal Havlas, ale druhý gól přišel až v 63. minutě z kopačky Žaluda z podobné situace jako před první brankou.

Zdálo se, že utkání dospěje ke klidné a zasloužené výhře Tempa, ale hosté v závěru výrazně zvýšili obrátky, naopak Tempo začalo kupit chyby. Braník v 77. minutě po skrumáži snížil a vzápětí si během deseti minut vytvořil čtyři vyložené šance. Jenže gólman Socha měl vyloženě svůj den a přiváděl hráče Braníka k zoufalství.

Tempo se soustředilo jen na brejky a v 85. minutě po krásné akci přidalo třetí gól, kdy průnik Žaluda zakončil Mutafov střelou do prázdné branky, jenže stál ve velmi těsném ofsajdu…

Domácí opouštěli hřiště s výhrou 2:1, ale také s mírnými rozpaky z nepovedeného závěru.