Vydařená generálka: FC Tempo - FSC Libuš 4:2

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 07. 08. 2005

Generálka na přeborový start Tempu vyšla. V posledním přípravném utkání zdolalo rivala z Libuše 4:2 a zejména výkon v prvním poločase snesl přísnější měřítka. Tempo za půl hodiny vedlo 3:0 a zápas plně kontrolovalo. Ve druhé půli, po několikanásobném vystřídání, se převaha přestěhovala na kopačky hostí, ale Tempo naprosto zasloužené vítězství bez problémů uhájilo.

Uvnitř článku fotogalerie, na které jsou zachyceny tři ze čtyř branek Tempa!

FC Tempo – FSC Libuš 4:2 (3:1)
Branky: 13. Žalud, 21. Fitzel, 29. Vrba, 59. Mutafov – 43. Pilík, 61. Hrdlička ml.
FC Tempo: Kuchař (46. Socha) – Valášek (46. Netušil), Dvořák (46. Soumar), Žalud – Hurka (67. Novosad), Vrba (46. Krajčí), Trunečka, Fitzel (56. Kruml), Novotný (55. Dvořák) – Havlas (73. V. Nechvíla), Dedek (46. Mutafov).

Tempo do zápasu nastoupilo Trusiny, Vrzala, Glose a Budáka, naopak po zranění se na hřišti poprvé v letní přípravě objevil Václav Nechvíla.

Tempáci začali velmi aktivně a první šanci vymyslel v 10. minutě parádní přihrávkou Hurka pro Fitzela, ten ale branku z voleje přehodil. První gól padl o tři minuty později, kdy Žalud zahrával trestný kop a propasíroval míč skrz libušskou zeď, která neměla čisté svědomí. Gólman Šindelka neměl nárok – 1:0.

Druhý gól připravil ve 21. minutě Trunečka,když prodloužil míč hlavou do běhu Fitzelovi, který ke vzdálenější tyči uklidil míč do sítě – 2:0.

Libuš si poté na chvilku vynutila tlak, ale ten zmrazil ve 29. minutě Vrba střelou po odraženém rohovém kopu. Sklopil nohu a Šindelka míč neudržel – 3:0.

Na konci první půle nádherným obstřelem snížil na 1:3 libušský Pilík.

Po změně stran oba týmy prostřídaly, hosté získali mírně navrch, ale Tempo chodilo do nebezpečných protiútoků. V 59. minutě připravil Krajčí samostatný nájezd pro Mutafova, jenž už si věděl rady – 4:1.

Libuš odpověděla za dvě minuty, kdy nedůrazný odkop obrany Tempa potrestal Hrdlička mladší, Socha míč viděl až v síti. Za zmínku stojí ještě dvě nastřelené tyče Libuše a lahůdková přihrávka Krajčího na Žaluda, jehož střelu náhradní gólman Marko zlikvidoval.

Generálka tedy Tempu vyšla, ale důležitější bude výhru potvrdit v sobotu v úvodním kole přeboru proti Zličínu.