Muži B: FC Tempo B - Slavoj Podolí B 5:5

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: B muži, Vydáno dne: 17. 08. 2005

K dalšímu přátelskému zápasu se B tým sešel už v neděli ráno po fyzicky vyčerpávajících bojích na břežanském turnaji. Chybějícího Libora Šafránka nahradil Tomáš Zmatlík. K utkáním s béčkem Podolí, týmem I.B třídy, tak Tempo nastupovalo v sestavě: Tala, Blümel, Fetr, Zmatlík, Klouda, Krištofek, Budák, Šafránek R., Nechvíla J., Březina, Mutafov, Lukačovič, Skála, Albl, Jindrák, Dejl, Krčmář.

Skóre se neuvěřitelně přelévalo jako na houpačce, až se zastavilo na nerozhodném výsledku 5:5. Výborným výkonem se ukázal útočník Mutafov (na snímku), posila z A týmu, autor dvou branek a jedné gólové přihrávky.

Začátek utkání Tempu nevyšel. Hned ve 4. minutě dalo Podolí gól a v 7. minutě přidalo druhý. A v minutě osmnácté už soupeř vedl o tři branky. Ale Tempo dokázalo zlepšit pohyb bez míče a jako by se fyzicky náročný turnaj v Břežanech zapomnělo. Ve 28. minutě Fetr našel rozběhnutého Mutafova a ten se nemýlil. Tempo nadále pokračovalo v aktivní hře a v 37. minutě snížil Budák po přihrávce Mutafova na 2:3. Za pět minut se do role nahrávače dostal Budák, který přihrával Březinovi a bylo srovnáno na 3:3. A již v další minutě Tempo završilo obrat zápasu v prvním poločase a Robertem Šafránkem zvýšilo na 4:3.

Ve druhém poločase se Tempo opět nevyvarovalo některých chyb a Podolí toho využilo ke skórování. V 70. minutě vyrovnalo a v 73. se ujalo vedení 5:4. Ale Tempo nesložilo zbraně a v 82. minutě, po přihrávce Dejla, skóroval opět Mutafov a upravil skóre zápasu na konečných 5:5.

Trenér Dejl po zápase ocenil především bojovnost mužstva, které se dokázalo herně zvednout i za nepříznivého tříbrankového rozdílu.