Kapitán odmítl remízu: Xaverov B - FC Tempo 1:4

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 20. 08. 2005

Tempo ve druhém utkání napravilo domácí ztrátu z úvodního utkání se Zličínem a přivezlo na Lhotku tři body za jasnou výhru na hřišti rezervy Xaverova. V první půli si vytvořilo jasnou převahu a několik gólových šancí, bohužel proměnilo jen jednu. Po změně stran Xaverov vyrovnal skóre, na chvíli i hru, ale vítr z plachet mu vzal inkasovaný gól z kopačky kapitána Dedka v 79. minutě. Tempo v závěru ještě výši výhry náležitě upravilo.

Xaverov B - FC Tempo 1:4 (0:1)
Branky: 57. Kučera – 10. a 79. Dedek, 81. Havlas, 88. Vrba.
Rozhodčí: Michálek – Kořínek, Pelikán.
ŽK: Havlas.
FC Tempo: Socha – Valášek, Trusina, Žalud – Hurka (63. Fitzel), Vrba, Krajčí, Dedek, Novotný (65. Soumar) – Havlas, Mutafov (84. Glos).

K utkání stále nebyl připraven zraněný kapitán Trunečka, do nominace se nevešel nedoléčený Nechvíla. V základní sestavě oproti utkání se Zličínem došlo k jediné změně, kdy místo Fitzela, který nestihl sraz na zápas, nastoupil poprvé od začátku Mutafov.

Tempo se od prvních minut usadilo na polovině soupeře a již v 10. minutě poprvé rozvlnilo síť. Na přesný centr Novotného z levé strany si naběhl Dedek, obránci jej nechali v klidu hlavičkovat, a uklidil míč pohodlně do sítě – 0:1.

Domácí se k ohrožení Sochy dostali po chybě obrany v 17. minutě, ale situaci vyřešili zbrkle a gólman Tempa stačil zasáhnout.

O čtyři minuty později Vrba ideálně nastartoval Havlase, jenž běžel sám na brankáře Vyčítala, jenž si ale s jeho střelou poradil. O chvíli později postupoval z pravé strany osamocený Mutafov, jeho přihrávka ale neprošla k nabíhajícímu Novotnému. Xaverov doplácel na naivní zónovou obranu, velká škoda, že útočníci Tempa nedokázali lépe zakončovat.

Ke konci první půle domácí přece jen zaktivnili hru, Tempu skřípala spolupráce zejména ve středu hřiště.

Po změně stran mohl o osudu zápasu rozhodnout Mutafov. Novotný jej vyslal do dalšího brejku, ale mladý útočník situaci vyřešil jen obstřelem do boční sítě Vyčítalovy branky.

Xaverov malou efektivitu Tempa potrestal v 57. minutě, kdy si Kučera naskočil na rohový kop a míč parádně poslal do šibenice bezmocného Sochy – 1:1.

Tempo se z inkasované branky nemohlo probrat a Xaverov rázem převzal iniciativu. Navíc Tempo postihly dvě další rány. V rozmezí jedné minuty se zranili dva hráči – nejprve odkulhal Hurka s výronem v kotníku a vzápětí zradil Novotného sval. Na hřiště šli Fitzel a Soumar.

Ještě chvíli trvalo, než se hra hostů znovu srovnala a rozhodující úder přišel v 79. minutě. Jako správný kapitán se Dedek prosadil umístěnou střelou po vyhraném hlavičkovém souboji Mutafova – 1:2.

Když o dvě minuty později Krajčí vysunul Havlase a ten se střelecky chytil povedeným blafákem a zvýšil na 1:3, bylo rozhodnuto! Další gól mohl v 86. minutě přidat střídající Glos, ale další samostatný nájezd řešil příliš složitě. A tak si poslední slovo vzal záložník Vrba. Dvě minuty před koncem si postavil míč k zahrání trestného kopu a na jeho plavající střelu gólman Vyčítal vůbec nereagoval, byť mířila těsně vedle něj – 1:4!