Drtivý tlak stačil jen na vyrovnání: FC Tempo - ČAFC 1:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 28. 08. 2005

Další domácí ztrátu znamená remíza Tempa s Čafkou ve 3. kole Pražského přeboru. Tempo bez čtyř hráčů základní sestavy rozhodně mělo šance na zisk tří bodů, ale vlastní střelecká nemohoucnost vyústila jen ve druhou remízu na domácím hřišti. Za hosty skóroval v 18. minutě Mandík, drtivý tlak Tempa přinesl vyrovnání až tři minuty před koncem z kopačky střídajícího Dedka.

FC Tempo – ČAFC 1:1 (0:1)
Branky: 87. Dedek – 18. Mandík.
Rozhodčí: Formánek – Vojtěch, Klejna.
FC Tempo: Kuchař – Valášek, Trusina, Soumar – Netušil (59. Glos), Vrba (59. Dedek), Krajčí, Fitzel, Žalud - Trunečka, Mutafov (71. Hurka).

Tempo nastoupilo v improvizované sestavě bez zraněných Novotného a Hurky, Havlase a do utkání v základní sestavě nenaskočil ani Dedek, jenž v týdnu netrénoval.

Čafka od počátku dávala najevo, že přijela s defenzivní taktikou a snahou o rychlé protiútoky. Zahrozila jako první ze standardní situace v 8. minutě, ale hlavička mířila vedle Kuchařovy branky. O pět minut později se na druhé straně do šance dral Mutafov, ale nedokázal si míč dokonale zpracovat.

V 18. minutě ztratil Vrba míč na půlicí čáře, získal jej hostující Mandík a pelášil k brance. Obránci jej sice stačili doběhnout, ale Mandík míč zasekl a povedenou střelou z šestnáctky nedal Kuchařovi šanci – 0:1.

Hned o minutu později mohlo být srovnáno, když měl Trunečka po levé straně hodně prostoru, dostal se sám do vápna, ale slabší levou nohou vystřelil nad branku. Kapitán Trunečka byl i u další šance ve 24. minutě. Prodloužil míč do běhu Žaludovi, jemuž ale pověstné „kladivo“ nevyšlo a nepovedená střela skončila vedle branky.

Až do konce poločasu se ani jeden tým do šance nedostal, Čafka branku Tempa neohrožovala téměř vůbec, bránila vedení. Všechny pokusy Tempa zlikvidoval velmi jistě chytající Válek.

Po změně stran Čafka mohla svůj náskok pojistit, když ve 48. minutě ve velké šanci trefila tyč a z dorážky Škoda neuvěřitelně překopl.

Neproměněná šance hostů Tempo nakopla a celý zbytek zápasu se odehrával výhradně na polovině Čafky. V 50. minutě rozhodčí Formánek odpustil hostům pokutový kop za stažení Soumara. O minutu později se nepodařilo Trunečkovi ani Mutafovovi propasírovat míč do sítě. Na hřiště přišli dva noví útočníci Dedek s Glosem a tlak Tempa se stupňoval.

Obrovskou šanci spálil v 70. minutě Mutafov. Po centru z levé strany hlavičkoval úplně sám na malém vápně a nepochopitelně netrefil branku. Velká škoda, tohle se prostě musí dávat!

Za dvě minuty nato pálil nebezpečně Žalud, bohužel těsně nad branku. Do konce zbývalo deset minut a gól visel na vlásku, Čafka zdržovala, z vlastní poloviny se nemohla vymanit.

V 80. minutě se mohl gólově zapsat Fitzel. Dobře si naběhl na centr výtečně hrajícího Soumara, ale ani jeho hlavička neskončila v síti. Za minutu další šance! Střídajícímu Hurkovi chybělo pár centimetrů, aby dosáhl na míč a sám na malém vápně jej zasunul do sítě.

Vyrovnání se Tempo konečně dočkalo až tři minuty před koncem. Po trestném kopu Trusiny se ve vápně nejlépe zorientoval Dedek a poslal míč za Válkova záda – 1:1!

Tempu ale bod nestačil, toužilo po vítězství. Bohužel již nezbyl čas, Čafka utkání takticky dozdržovala, nerozhodlo se ani ve dvouapůlminutovém nastavení, a tak se body dělily.