St. přípravka A: ČAFC - FC Tempo 1:6

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 05. 09. 2005

Tak jako starší přípravka A ukončila loňskou sezonu na Tempo Cupu (ještě pod hlavičkou SPB), kde poprvé porazila svého rivala ČAFC 3:0, tak začala novou sezónu a svůj někdejší komplex zcela vymazala a to i předvedenou hrou na hřišti. Za svým cílem - postupem do přeboru - vyrazila rázným tempem a výhrou 6:1. Nikdo nečekal lehký zápas, ale nutno přiznat, že soupeř už není to, co bývalo. Jakoby se z něj vytratila jeho agresivita a důraz.

ČAFC – FC Tempo 1:6 (0:3)
Branky: Nwogu 4, Kodiš, Matějček.
FC Tempo: Cahyna - Holko, Kalina, Polívka, Jantol, Doupovec, Kodiš, P.Geissler, Vencl, Hanzlík, Matějček, Linhart, R. Geissler, Nwogu, Eichler.

Herně z obou stran byla lepší první půle, ve které dominovalo Tempo a po gólech Kodiše, Nwogu a Matějčka ji vyhrálo 3:0. Druhá půle, to byl jenom odvar první. Nám jakoby odešla záloha, takže většina míčů putovala mezi obránci a útokem a i soupeř jakoby začal hrát důrazněji. Ale ani to mu nestačilo a Christ Nwogu mohl svůj úspěšný víkend oslavit dalšími třemi góly v síti soupeře. Nejkrásnější byl zvláště ten pátý, kdy neskutečně doběhl již ztracený míč a z nemožného úhlu jej poslal do branky. Náš soupeř se za celý zápas nedostal do žádné vyložené šance a ve druhé půli korigoval stav z pokutového kopu, který neviděli ani domácí.

Jinak opět dominovala obrana vedená Vaškem Kalinou, i když Patrik měl k její hře výhrady a samozřejmě "černá perla z Pobřeží Slonoviny" Christ Nwogu (nějak přestává kecat). Záloha uběhala první půli a ve druhé už jakoby neexistovala a často za ní museli dělat záskok obránci. Chybělo víc přihrávek do volného prostoru a hlavně pohyb hráčů. Poděkování zaslouží i Patrik, že se rozhodl k tahu, který v této věkové kategorii používá jenom pár mužstev na čele se Spartou, Slavií a Bohemkou – střídání celých sedmiček – v tomto zápase údernou a bránící.