Chcete hrát fotbal za Tempo?

Autor: Jiří Trunečka <jiri.trunecka(at)volny.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 09. 09. 2005

Vítáme vás na stránce věnované malým fotbalistům. Rádi bychom vám, rodičům, prarodičům nebo třeba sourozencům budoucích sportovců poskytli základní informace o činnosti našeho fotbalové klubu a především pak, kde a jak můžete vašeho (a snad také brzy našeho) malého fotbalistů přihlásit do FC Tempo Praha.

Je to velmi jednoduché, ale pokud by vám přesto nebylo cokoliv jasné, nebo byste potřebovali kteroukoliv informaci doplnit, neváhejte nám zavolat na tel. č. 603 860 444 nebo 606 855 136 nebo se obrátit přímo na trenéry příslušné věkové kategorie, jejichž telefonní čísla nejdete níže.

Uvedené informace platí pochopitelně přiměřeně také pro ty, kteří již odrostli kategorii přípravek. Pokud totiž mají fotbal rádi a chtěli by se mu věnovat pod vedením našich trenérů, budou na Tempu vítáni.

Co je FC Tempo Praha?
FC Tempo Praha je malý fotbalový klub, který v dospělém fotbale nikdy nepronikl do vrcholových soutěží. Pražský přebor, který jeho dospělí v současné době hrají, je historickým maximem. V devadesátých letech minulého století však patřily žákovské týmy Tempa k nejlepším v republice a také dorostenci hráli celorepublikovou soutěž. Právě na tuto tradici bychom chtěli v příštích letech navázat.

Kde a jaká jsou hřiště FC Tempo Praha?
V současné době se fotbalisté FC Tempo Praha připravují na dvou velkých travnatých hřištích a jednom menším hřišti s umělou trávou. Všechna hřiště se nacházejí v areálu v ulici Ve Lhotce v Praze 4. V zimním období využívají k tréninkům tělocvičny nejbližších škol, především ZŠ Mráčkova a ZŠ Zárubova.

Rozdělení do týmů přípravek
V současné době působí v našem klubu pět týmů přípravek, které jsou určeny pro děti od šesti do deseti let. Aby mohli malí fotbalisté zdravě rozvíjet své schopnosti a nebyli rozmrzelí, že nestačí větším spoluhráčům, uplatňujeme v našem klubu systém rozdělení podle ročníků. Děti narozené v roce 1999 tak například tvoří tým starší přípravky A, zatímco ty, které přišly na svět v roce 2003, hrají v mladší přípravce C.

A co děti mladší šesti let?
Již třetím rokem funguje při FC Tempo Praha Fotbalová školka, což je sportovní příprava dětí mladších šesti let, které se ještě nemohou zapojit do soutěží, ale mají pohyb a hry rády. Pravidelné sportování, zaměřené nejen na fotbal, ale také na další pohybové dovednosti, se koná dvakrát týdně.

Kontakty:

Starší přípravka A - ročník 1999
trenér: Michal Hozák (tel. 606 874 787)

Starší přípravka B - ročník 2000
trenér: Petr Kamitz (tel. 774 663 922)

Mladší přípravka A - ročník 2001
trenér: Lukáš Michl (tel. 606 730 666)

Mladší přípravka B - ročník 2002
trenér: Václav Nechvíla (tel. 739 474 081)

Mladší přípravka C - ročník 2003
trenér: Lukáš Michl (tel. 606 730 666)

Předpřípravka A (Fotbalová školka) - ročník 2004
trenér: Petr Dedek st. (tel. 602 336 309)
tréninky: úterý, čtvrtek

Předpřípravka B (Fotbalová školka) - ročník 2005
trenér: Petr Dedek st. (tel. 602 336 309)
tréninky: úterý, čtvrtek

Jak se přihlásit?
Není nic jednoduššího, než přijít na kterýkoliv z uvedených tréninků, nebo ještě lépe krátce před ním, na naše hřiště za příslušným trenérem. Ten si malého fotbalistu zapíše mezi své svěřence a předá vám k vyplnění přihlášku a registrační lístek (neplatí pro Fotbalovou školku, kde se ještě registrační lístky nevystavují, protože děti do 6 let utkání nehrají). Pochopitelně vám poskytnou také všechny další informace a organizační pokyny týkající se tréninků a zápasů. Pokud budete mít zájem, můžete pochopitelně trenéry kontaktovat ještě před prvním tréninkem, a to telefonicky na výše uvedených telefonních číslech.

Jaké jsou na Tempu příspěvky?
Příspěvky na činnost FC Tempo Praha činí 500,- Kč měsíčně a platí se 10x nebo 11x v roce podle kategorie (hráči předpřípravek platí 10 x ročně 300 Kč). Jejich vybírání zajišťující trenéři jednotlivých týmů zpravidla čtvrtletně nebo pololetně. Pokud z počátku nevíte, zda bude zájem vaší ratolesti trvalý, lze se pochopitelně dohodnout na platbě pro kratší období. Veškeré příspěvky jsou využívány výhradně na sportovní vybavení, údržbu a provoz areálu a náklady soutěží.

Co si počít s registrací v jiném klubu?
Je možné, že i docela malý fotbalista již zkoušel kopat do míče v jiném fotbalovém klubu a že v něm je dokonce registrován. Taková skutečnost by sice nebránila tomu, aby u nás trénoval, ale nastupovat k zápasům by nemohl dříve, než bychom vyřešili otázku přestupu (tedy změny registrace na ČMFS). Protože vyřízení přestupu může trvat i několik dnů (je třeba jednat s klubem, u kterého byla registrace provedena i na svazových orgánech), bude vhodné, pokud trenérovi takovou skutečnost oznámíte co možná nejdříve.

Další informace:
Podmínky FC Tempo Praha jsou skromné. Na druhou stranu se v uplynulých letech podařilo mnohé zlepšit. Škvárové hřiště bylo nahrazeno novým travnatým, postavena byla také menší tréninková plocha s umělým osvětlením. Podařilo se opravit sprchy a budova šaten dostala úplně novou střechu. Všechny týmy mohly začít trénovat s novými míči a k zápasům nastupují v nových klubových dresech. Každý hráč má k dispozici teplákovou soupravu přiměřenou svému vzrůstu. Na bedrech rodičů tak ze sportovního vybavení zůstává pouze tréninkové oblečení, kopačky a chrániče. Fotbal na Tempu patří dnes mezi jednu z nejméně nákladných aktivit.

Žákovské a mládežnické týmy jsou základnou našeho fotbalového klubu, proto také pořádáme v červnu celorepublikový turnaj mladších a starších přípravek. Sportovní areál u Lhoteckého lesa však můžete navštívit také při zápasech mužů. FC Tempo, to jsou však také další akce, třeba tradiční pálení čarodějnic, mikulášská nadílka pro malé fotbalisty nebo ples pro větší příznivce klubu. Areál FC Tempo Praha můžete využít (pronajmout si) k pořádání firemních akcí.

Další plány našeho klubu směřují především k rozvoji sportovního areálu tak, aby byl co nejlepším prostředím pro naše hráče. Proběhla výstavba dětského koutku a rekonstrukce oplocení horního hřiště, nutností se je pak jeví oprava nehezké opěrné zdi za jednou z branek. Velkým, současně však také finančně velmi nákladným, přáním je rozšíření šaten a úprava dalších prostranství v našem areálu, ale i ta již se v letošním roce rozběhla.

Závěr?
Pokud usoudíte, že by sportovní příprava v našem fotbalovém klubu mohla být pro vaše dítko smysluplným využitím volného času, neváhejte a nebojte se je přivést na některý z tréninků. Možná se právě FC Tempo Praha stane místem, které mu bude přinášet radost, kde bude rozvíjet nejen svoji kondici, ale také důležité lidské vlastnosti, bojovnost, vytrvalost, a kde bude mít spoustu kamarádů.