Nakonec bod dobrý: FC Tempo - Přední Kopanina 3:3

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 11. 09. 2005

Tempo ani ve třetím domácím utkání nezískalo všechny tři body a potřetí remizovalo. V 5. kole přeboru se rozešlo smírně s Přední Kopaninou. V prvním poločase zaslouženě vedlo nádhernou brankou Nechvíly, po změně stran ale silný soupeř v rozmezí devíti minut vstřelil tři branky a byl blízko výhře. Domácí tým ale zmobilizoval síly a zásluhou mladíků Havlase a Dvořáka alespoň vyrovnal.

FC Tempo – FC Přední Kopanina 3:3 (1:0)
Branky: 35. Nechvíla, 73. Havlas, 86. Dvořák - 53. a 55. Strnadel, 62. Nedvěd.
Rozhodčí: Kořínek – Fišer, Handl.
FC Tempo: Kuchař - Budák, Trusina, Žalud – Novotný, Krajči (78. Dvořák), Fitzel, Nechvíla, Hurka (26. Mutafov) - Dedek, Havlas.

Tempo k utkání s předním týmem tabulky nastoupilo oslabeno o velké množství hráčů. Pro zranění chyběli Valášek, Vrba, Glos, Kruml a kapitán Trunečka, k dispozici nebyl ani zkušený obránce Soumar. Kopanina přijela v plné síle i s kanonýrem Strnadelem. Byť si ho Žalud osobně hlídal po celé utkání, dvakrát mu ve skórování nezabránil.

Kopaninský kanonýr se objevil v první šanci zápasu ve 3. minutě, ale střílel vedle, v 10. minutě měl vychýlenou mušku i kapitán hostí Cigánek. Tempo po horším úvodu převzalo iniciativu a začalo soupeře jasně přehrávat. Do obrovské šance vysunul Nechvíla ve 23. minutě Havlase, jenž postupoval sám na gólmana Pavelku, udělal mu kličku, ale z úhlu namířil míč jen do tyče. Ve 26. minutě musel hřiště opustit zraněný Hurka po nešetrném zákroku Horáka.

Ve 29. minutě o sobě dal podruhé vědět Strnadel, dostal ideální centr z levé strany a v největší šanci Kopaniny v první půli přestřelil. Ve 34. minutě se po přistrčení Novotného hosté zlobili na sudího Kořínka, že neodpískal pokutový kop, ale rozhodčí stál blízko a situaci jako penaltovou neposoudil. O minutu později se Tempo ujalo vedení. Nechvíla si po samostatné nadhodil míč a nádhernou střelou nedal z hranice šestnáctky Pavelkovi žádnou šanci – 1:0.

Tempu vedoucí branka dodala další energii a hosté mohli být velmi rádi, že vzápětí neinkasovali znovu. Nejprve Dedek těsně nedosáhl na míč letící malým vápnem, vzápětí Pavelka bravurně zlikvidoval stoprocentní šanci Nechvíly z bezprostřední vzdálenosti. O minutu později pálil z levé strany těsně nad branku Mutafov.

Dvě šance, po jedné na každé straně, se zrodily ještě v poslední minutě první půle. Nejprve Nechvíla hlavičkoval nad břevno a poté gólman Kuchař reflexivně zlikvidoval příležitost hostí.

Kopanina do druhé půle provedla dvě změny v sestavě a brzy vyrovnala. V 53. minutě hlavičkoval Strnadel po rohovém kopu, míč v souboji tečoval jeho strážce Žalud a Kuchař se k míči nemohl dostat přes na brankové čáře stojícího Novotného – 1:1.

Zabiják Strnadel vzápětí udeřil podruhé. Pomohlo mu uklouznutí Žaluda na autové čáře, Krajčí jej nestihl zablokovat, Strnadel si narazil míč a mezi nohama Kuchaře otočil skóre – 1:2.

Šokovaní domácí se vrhli do útoku a v 57. minutě Dedek po centru Novotného míč hlavičkoval jen do Pavelkovy náruče. Jenže v 62. minutě přišla další pohroma. Tempo ztratilo na soupeřově šestnáctce míč a hosté předvedli brejk tři na dva z fotbalové učebnice. Na jeho konci byl Nedvěd – 1:3.

Tempo inkasovalo, stejně jako na Uhelných skladech, tři branky během deseti minut. Do konce zbývala ještě necelá půlhodina a domácí tým vsadil na jednu kartu. V 69. minutě Havlas skluzem jen těsně nedosáhl na nepovedenou Dedkovu střelu. Hosté neustále hrozili z rychlých brejků a několikrát byli blízko k další brance. Ale v poli přestali kombinovat a uchýlili se jen k odkopávání míčů a to se jim vymstilo. V 73. minutě Novotný ideálně nacentroval a Havlas hlavičkoval přesně ke vzdálenější tyči. Pavelka míč chytil až za brankovou čarou – 2:3.

V 78. minutě nahradil Krajčího Dvořák a střídání se ukázalo být jako šťastné. V 86. minutě si totiž Dvořák naskočil na Novotného rohový kop a svým premiérovým přeborovým gólem rozhodl o konečné dělbě bodů za remízu 3:3.