Ml. žáci přípravka: Háje - FC Tempo 0:3

Autor: Miloslav Pytlík <info(at)fctempo.cz>, Téma: Mladší žáci přípravka, Vydáno dne: 12. 09. 2005

Vítězství 3:0 podle stejného scénáře jako před týdnem z Junioru si z Hájů dovezli mladší žáci přípravka FC Tempo.

FC Háje – FC Tempo 0:3 (0:0)
Branky: Nwogu 2, Doupovec.
FC Tempo: Cahyna – Folprecht (26. Holko), Kalina, Polívka, Jantol – Klimovič (26. Doupovec), Hanzlík, R. Geissler (32. Eichler), P.Geissler – Čerkašin (26. Nwogu), Sukalovský (35. Hendrich).

Kdyby v prvním poločase existovala jenom polovina (pravá strana) hřiště, klukům by to vůbec nevadilo. Většina poločasu se odehrávala na této straně a na levou stranu se míč dostal asi jen pětkrát. Naše obrana soupeře nepustila k brankáři a totéž se dá říci o druhé straně.

Naši hráči se ale víc snažili dotlačit míč k brankáři domácích, čehož výsledkem byla v 5. minutě akce Klimoviče, jehož polostřela polonahrávka skončila v náručí brankaře. V 23 min. se Čerkašin rozběhl přes půlku hřiště k brankáři. Když minul 5 protihráčů, asi zapomněl, že je už před brankářem a míč mu dovedl rovnou do rukou. Úkol prvního poločasu uběhat domácí jedenáctku (na střídání byl připraven jeden hráč) byl splněn.

Ve druhém poločase Patrik obměnil půlku mužstva a na hře se to hodně projevilo. Utahaný soupeř nestačil našim hráčům, kteří jej pomalu začali přehrávat. Ale nejdříve udeřilo na naší straně. Po krásné střele domácího záložníka z dvaceti metrů Cahyna míč zkusil zpracovat, ale míč se mu odrazil rovnou na nohu domácího hráče, který skóroval – naštěstí stál v ofsajdu.

Ihned z protiútoku soupeř fauloval na hranici pokutového území R. Geisslera. Přímý kop ale Nwogu poslal do zdi a následnou dorážku do autu. V 35. min se Hanzlík vydal do pokutového území domácích a i když mohl dvakrát vystřelit opět zaváhal a až potřetí levou nohou slabě vystřelil. Míč putující do brány odvrátil domácí obránce, ale rovnou na nohu dobíhajícího Doupovce, který se mohl radovat z prvního gólu v dresu Tempa.

O tom, že se dá za deset vteřin přenést míč od naší brány do soupeřovy, přesvědčilo nejen sebe, ale i přihlížející trio našich hráčů. Ve 37 minutě útok domácích hráčů odvrátil na hranici našeho pokutového území Holko, z první poslal pas na Doupovce, který hned prodloužil na Nwogu a ten se nemýlil - 2:0 - krásná akce. Ihned po rozehrání se do šance dostával opět Nwogu, ale dlouho otálel s přihrávkou na své dva spoluhráče a když nakonec nahrál, Hendrich musel vystřelit z dlouhé nohy do rukou brankáře. Ve 40. minutě přišla stejná akce jako před druhým gólem, ale bylo tam o jednoho hráče navíc. Holko pasem nad hráče soupeře našel ve středu hřiště P. Geisslera, ten poslal po pravé straně Doupovce, který ihned nahrál do středu na Nwogu a bylo 3:0.

Ve 46. minutě unikl po pravé straně Doupovec, u rohového praporku míč zasekl, čímž se zbavil dvou domácích obránců a nahrál na roh pokutového území, ale střela Holka letěla hodně vysoko.

V 48. minutě našel Holko přihrávkou Doupovce, který okamžitě nahrál volnému Nwogu, jehož únik skončil střelou do rukou brankaře.

Zdá se, že se kluci začínají fotbalem na celé hřiště bavit. Doslova si jej užívají. I když dělají ještě spoustu minel a mnoho akcí se dá potáhnout jinak (nepřehušťovat střed a snažit se co nejrychleji přenést míč na druhou stranu, kde je většinou dvojice našich hráčů úplně volná), je potřeba je za předvedený výkon pochválit. Největší pochvalu, ale opět zaslouží obrana, která soupeře nepouští k naší bráně a dělá hodně černé práce pro tým. O to lépe se pak hraje klukům v záloze a v útoku.