St. přípravka A: Újezd nad Lesy - FC Tempo 1:6

Autor: Miloslav Pytlík <info(at)fctempo.cz>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 13. 09. 2005

Hráči starší přípravky A se na začátku sezóny asi rozhodli, že na velkém hřišti budou vyhrávat 3:0 a na malém 6:1. Výhru 6:1 si tentokrát přivezli z hřiště v Újezdě nad Lesy a ukázali, že jsou jedním z favoritů na přední umístění.

Újezd nad Lesy – FC Tempo 1:6 (0:3)
Branky: Hendrich 2, Nwogu, R. Geissler, Folprecht, Matějček.
FC Tempo: Cahyna, Holko, Kalina, Polívka, Jantol, Folprecht, Doupovec, P.Geissler, Matějček, Linhart, R. Geissler, Nwogu, Eichler, Hendrich.

Již ve 3. minutě po nahrávce P. Geisslera Linhart vyzkoušel z pěti metrů reflex domácího brankáře, který se nenechal ničím zahanbit a jeho střelu krásně vyrazil. V 7. min. se ve vápně uvolnil Linhart a jeho přihrávku na brankové čáře doťukl do brány R.Geissler – 0:1. V 17 minutě Hendrich přiťukl míč Kalinovi, jehož střelu z 15 metrů brankař vyrazil před Nwogu, pro kterého nebyl problém dopravit míč do branky – 0:2 . Hned po rozehrání Nwogu nahrával na Hendricha, kterému ve střele zabránil domácí hráč, jehož lobovaný míč skončil za zády vlastního brankaře – 0:3.

Druhá půle se nesla ve znamení zahazování našich šancí. Již na začátku poločasu ani R. Geissler ani Matejček nezakončili akce Nwogu. Pak dvakrát po sobě pálil Doupovec nad domácí branku. Taktéž dvakrát v dobré příležitosti odskočil lehký míč Jantolovi. V 40. minutě po akci Eichlera krásně střílel Linhart, ale domácí brankář svoje spoluhráče opět podržel. Až ve 45. minutě se po levé straně prodral Matějček, jehož přihrávku přes vápno poslal v pádu do branky Hendrich - 0:4. Ve 47. min. zvyšoval na 0:5 Matějček po samostatné akci po levé straně. Ve 48. minutě se Nwogu pokoušel uvolnit mezi tři protihráče, ale jeho ztracený míč se dostal před Folprechta, který střelou z deseti metrů přepálil brankaře - 0:6. Domácí se dostali ke slovu až v poslední minutě, když po zbytečném faulu Linharta zahrávali přímý kop. Střelu domácího hráče Cahyna neudržel a následní dorážka skončila v naší sítí -1:6.

I když trenéři nebyli spokojeni s výkonem svých hráčů, je myslím nezpochybnitelným úspěchem, že si kluci ze čtyř zápasů na soupeřových hřištích přivezli plný bodový zisk. Ukazuje se také, že klukům vyhovuje více velké hřiště. Na malém hřišti je míň místa a chce to udělat jednu kličku a nahrát. Někteří kluci se můžou ukličkovat, ale přihrávku z jejich kopaček neuvidíme. Další slabinou se ukazuje střelba ze střední vzdáleností – až na pár výjimek jsou to zatím malé domů. Pozitivem zápasu je, že se na gólech nepodílel jenom jeden hráč, ale dokázali jej nahradit ostatní hráči.