Pohárový konec: Háje - FC Tempo 2:2, 4:1 na penalty

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 15. 09. 2005

Už ve druhém kole skončila cesta FC Tempo novým ročníkem Poháru PFS. Na hřišti FC Háje, týmu I.A třídy, se zrodila remíza 2:2, ale domácí prokázali větší um při střelbě pokutových kopů.

Háje - FC Tempo 2:2 (1:1), 4:1 na penalty
Branky Tempa: 42. Trusina z penalty, 63. Havlas.
FC Tempo: Socha - Netušil, Trusina, Žalud (46. Soumar) - Kruml (59. Dedek), Budák (46. Novosad), Krajčí, Fitzel, Novotný - Havlas, Mutafov.

Tempo nastoupil v sestavě s hráči, kteří nedostávají v mistrovských zápasech tolik příležitostí a na hřišti se bohužel absence několika opor citelně projevila.

Tempo začalo velmi špatně a v 10. minutě se hosté dostali do vedení po hezké brance z rychlého brejku. Poté Tempo odpovědělo brejkem Mutafova a průnikem Fitzela, ale ani jedna šance vyrovnáním neskončila. Toho se hosté dočkali až ve 42. minutě z pokutového kopu Trusiny po faulu na Havlase.

Po změně stran Tempo konečně začalo hrát fotbal, na který se dalo dívat a z převahy vytěžilo vedoucí gól Havlase po přihrávce Novotného. Ale aktivní domácí se nevzdali a v 79. minutě skóroval nejmenší hráč na hřišti hlavou, když ho neubránil Novosad.

V 86. bravurním zákrokem zlikvidoval samostaný nájezd Socha a v předposlední minutě mohl rozhodnout Mutafov, ale v jasné šanci neskóroval.

O postupujícím tak rozhodly pokutové kopy. Ze strany Tempa proměnil jen Trusina, naopak Fitzel s Mutafovem selhali a míč kopli doprostřed branky a gólman Hájů jejich střely zlikvidoval.