Konečně tři body: Cholupice - FC Tempo 2:3

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 18. 09. 2005

Tempo konečně zabodovalo naplno, když kýžené tři body, které tým posunují blíže čelu tabulky, získalo zaslouženě v Cholupicích. Byť kádr sužuje rozsáhlá marodka, zápas Tempo zvládlo výborně, Cholupice sice dvakrát na vedení Tempa odpověděly, ale potřetí se jim to už nepodařilo.

Sokol Cholupice - FC Tempo 2:3 (1:1)
Branky: 14. Šídlo, 69. Mareček - 8. a 76. Havlas, 59. Nechvíla.
Rozhodčí: Kříž – Bobro, Žuček.
FC Tempo: Kuchař - Netušil, Trusina, Soumar – Novotný, Krajči (85. Mutafov), Vrba, Nechvíla (69. Hurka), Žalud - Dedek, Havlas (90. Kruml).

Tempo nastoupilo bez zraněných Sochy, Valáška, Glose, Dvořáka a absentujících Trunečky s Fitzelem, zcela fit nebyl ani tvůrce hry Nechvíla, jenž ale přesto na hřišti vydržel téměř sedmdesát minut.

Tempo do utkání vstoupilo výborně a už v 8. minutě se ujalo vedení. Havlas si zpracoval dlouhý Dedkův aut, potáhl míč kolem dvou cholupických obránců a parádní střelou ke vzdálenější tyči překonal Hoftu – 0:1.

Vedení mohl navýšit ve 12. minutě Vrba, jenž se proháčkoval až před Hoftu, ale v poslední chvíli mu míč utekl a gólman Cholupic jej lapil. Hned o minutu později mířil po akci dvojice Novotný – Havlas hlavou jen těsně vedle volný Nechvíla. Škoda, mohlo být záhy hotovo.

Na druhé straně přišel trest. Cholupice se dostaly k první vážnější akci a hned udeřily. Po faulu na hranici šestnáctky si míč postavil veterán Šídlo a obstřelil zeď – 1:1.

Ve 22. minutě byl blízko brance Žalud, ale o kousek nedosáhl na Novotného trestný kop. Novotný poté vybídl ke skórování i Nechvílu, ale ani on nebyl přesný.

Cholupice se do šancí ze hry nedostávaly, ale hrozily z nebezpečných standardních situací, které jim v nevídaném množství vytvářel rozhodčí Kříž.

Po změně stran strhlo vedení na svou stranu Tempo. Žalud báječně prošel po levé straně okolo dvou zkoprnělých obránců, tvrdě vypálil, střelu gólman Hofta neudržel a dobíhající Nechvíla uklidil míč do sítě – 1:2.

Z vedení se hosté radovali jen deset minut. Tečovaný trestný kop Cholupic z pravé strany proměnil hlavou ve vyrovnání střídající Mareček. Vzápětí vystřídal zraněný Nechvíla. Hned poté se v šestnáctce Cholupic dostával ke střele kapitán Dedek, byl stažen k zemi, přesto píšťalka rozhodčího Kříže nepochopitelně zůstala němá.

Tempo se ale nevzdalo a dál toužilo po zisku tří bodů a fotbalový bůh jeho prosby vyslyšel. V 76. minutě Trusina ideálně vybídl do sóla Novotného, jenž si míč zasekl a zkoušel přehodit Hoftu. Ten míč jen vyrazil do vzduchu a všudybyl Havlas hlavou umístil míč pod břevno – 2:3.

Tempo o zaslouženou výhru nepřišlo ani poté, co přežilo vyloženou šanci Cholupic v poslední minutě, ani přes bezmála šestiminutové prodloužení. Litovat nakonec nemuselo ani spousty nevyužitých brejků v poslední čtvrthodině.