První výhra doma: FC Tempo - Motorlet B 6:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 25. 09. 2005

Tempo po třech remízách doma konečně zabodovalo naplno a stálo to za to! Rezerva Motorletu si ze Lhotky odvezla půltucet branek. Tempo navíc divákům předvedlo spoustu dalších pěkných akcí, potvrdilo výhru z Cholupic a drží se v závěsu za čelem tabulky.

FC Tempo - Motorlet B 6:1 (4:1)
Branky: 12. z penalty, 29. a 32. Nechvíla, 17. Havlas, 78. Fitzel, 88. Dedek - 4. Patera.
Rozhodčí: Váša – Hlaváč, Krejbich.
FC Tempo: Kuchař - Netušil, Trusina, Soumar – Novotný (46. Hurka), Dvořák, Vrba, Nechvíla (79. Mutafov), Žalud (75. Fitzel) - Dedek, Havlas.
Motorlet: Jungr - Beneš, Poustka, Komárek, Kuděj - Dolejš (69. Pánek), Honetschlager, Vik (61. Machač), Petrla - Patera, Christiie.

V sestavě Tempa se neobjevili zranění záložník Krajčí a obránce Valášek, stále absentovali i Trunečka s Glosem. V sestavě hostů se naopak ukázal útočník Patera, posila z A týmu.

A byl to právě on, kdo už ve čtvrté minutě otevřel skóre zápasu. Opřel se do míče z dvaceti metrů, střelu tečoval obránce Tempa Netušil a gólman Kuchař se jen bezmocně ohlédl, jak se míč od tyče dostal do sítě - 0:1. Pro Tempo šok.

Do hry se Tempo naštěstí vrátilo už ve 12. minutě. Jeden z obránců Motorletu zahrál v pokutovém území rukou a sudí Váša nařídil pokutový kop. Nechvíla jej proměnil, i když střelu nechal rozhodčí kvůli předčasnému vyběhnutí opakovat - 1:1.

Za pět minut bylo na Lhotce ještě veseleji. Míč putoval na hranici pokutového území od Dedka přes Nechvílu až k Havlasovi, jenž potvrdil střeleckou formu a chladnokrevně poslal míč podél vyběhnuvšího Jungra do sítě - 2:1.

Havlas mohl přidat svou druhou branku ve 22. minutě, ale Jungr byl tetokrát v souboji jeden na jednoho úspěšnější. Na rozdíl dvou branek tak zvýšil až Nechvíla ve 29. minutě. Dedek mu přiťukl míč hlavou a špílmachr Tempa se prosadil individuálně v pokutovém území - 3:1.

Že Nechvíla umí zakončit i hlavou, dokázal o tři minuty později, kdy si naběhl na rohový kop a neomylně zavěsil - 4:1. Nechvíla tak dokázal dát tři branky během dvaceti minut.

V závěru poločasu si mírnou převahu získali hosté, někteří hráči Tempa začali totiž hrát příliš individualisticky. Motorlet se ale do větší šance nedostal.¨

Druhá půle začala velkou šancí Motorletu, asi největší v průběhu zápasu, kdy se na Kuchaře po zaváhání Dvořáka řítil Patera, ale trefil jen boční síť. Tempo oplatilo bombou Žaluda z přímého kopu v 54. minutě a hlavičkou Dvořáka o deset minut později.

Tempo se nikam nehrnulo a trpělivě čekalo na chyby soupeře. V 78. minutě předvedli ukázkový brejk dva na jednoho Fitzel s Trusinou a prně jmenovaný si připsal první mistrovský gól v červenožlutém dresu - 5:1.

Exhibici Tempa dokonala 88. minuta. Vrba hledal na velkém vápně Fitzela, ten ale míč vtipně pustil na volného Dedka, jenž si lobem vychutnal Jungra a stanovil konečný výsledek na 6:1!