Bezzubá převaha: Královice - FC Tempo 2:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 02. 10. 2005

V 8. kole Pražského přeboru muži FC Tempo bohužel nebodovali v Královicích. Po výbornému úvodu darovali vlastními chybami soupeři dvě laciné branky. Ve druhé půli Královice pouze bránily a do výrazných šancí Tempo nepustily.

Královice - FC Tempo 2:1 (2:0)
Branky: 12. Randa, 37. Sýkora - 90. Žalud.
Rozhodčí: Šimšík – Formánek, Zelený.
FC Tempo: Socha - Netušil, Dvořák, Soumar (11. Hurka) – Novotný, Krajčí, Fitzel (45. Trunečka), Nechvíla (66. Glos), Žalud - Dedek, Havlas.

Tempo (bez Trusiny a Vrby) začalo velmi sebevědomě pod dojmem předchozích výsledků. Domácí Královice bránily od půlicí čáry. Výsledkem úvodního tlaku Tempa bylo Nechvílou nastřelené břevno po rohovém kopu Žaluda. Zdálo se, že Tempo bude mít v zápase navrch...

Jenže stačila jedna chyba a vše bylo jinak. Ve 12. minutě Dvořák ztratil při rozehrávce míč a kanonýr Randa jej v samostatném nájezdu poslal za Sochova záda - 1:0. Ještě minutu předtím došlo k výraznému oslabení obrany, protože pro roztržené obočí musel střídat Soumar.

Domácí jednoduché vedení postavilo na nohy a byli aktivnější a vytvořili si další šance. V 19. minutě trefili tyč a ve 26. minutě se po hrubce gólmana Sochy dostal před prázdnou branku Randa, ale nepochopitelně ji minul.

Tempo o sobě dalo vědět až ve 30. minutě, kdy Nechvíla nedosáhl na míč poté, co jej gólman Feďko vyrazil před sebe.

Ve 37. minutě přišla další pohroma. Krajčí ztratil míč,domácí jej nepovedeným centrem posílali před Sochu, kde ho ale nešťastně tečoval Žalud přímo na nohu Sýkory, který v pohodě zakončil - 2:0.

Hned o minutu později všichni viděli ruku jednoho z královických hráčů ve vlastní šestnáctce, bohužel kromě rozhodčího Šimšíka.

Minutu před poločasem musel kvůli zranění střídat druhý hráč Tempa - Fitzela nahradil Trunečka.

Do druhého poločasu Tempo přeskupilo řady s cílem zápas otočit se vzpomínkami na minulé utkání v Královicích, kdy vedlo 2:0, přesto prohrálo.

Domácí po změně stran rezignovali na ofenzívu, soustředili se jen na obranu a občasné brejky. V defenzívě ale pracoval domácí tým výborně a Tempo nepouštěl do šancí. Recept našel v 58. minutě krásnou individuální akcí Havlas, vybídl ke snížení Žaluda, ale ten trefil ve velké šanci jen gólmana Feďka.

V 66. minutě musel pro zranění vystřídal i Nechvíla, ale Tempo nadále pokračovalo ve velkém tlaku, bohužel jen po šestnáctku. Prosadil se až v poslední minutě Žalud, za velkého přispění chybujícího gólmana Feďka.

Rozhodčí Šimšík signalizoval nastavení tří minut, které ale téměř o minutu nedodržel. Domácí vyhráli zalouženě, vytvořili si více šancí. Herně sice lepší nebyli, ale fotbal se hraje na góly. Tempo, pokud chce hrát v horních patrech tabulky, nesmí vyrábět individuální chyby jako v Královicích.