Ml. žáci přípravka: FC Tempo - Xaverov 4:1

Autor: Alexander Holko <aholko(at)seznam.cz>, Téma: Mladší žáci přípravka, Vydáno dne: 03. 10. 2005

Zasloužené vítězství 4:1 si po dvou nezasloužených prohrách připsali do tabulky mladší žáci přípravka.

FC Tempo - Xaverov 4:1 (1:1)
Branky Tempa: R. Geissler, Čerkašin, Doupovec, Linhart.
FC Tempo: Cahyna – Dittrich, Kalina, Hanzlík, Jantol – Klimovič (27. Doupovec), Kejmar, Eichler (37. P. Geissler), Fencl (27. Kodiš) - R. Geissler (45. Pokorný), Čerkašin (32. Linhart).

Do branky se po dvou zápasech opět vrátil Vojta a Ivan si to namířil do útoku a obě změny byly v prospěch týmu. Ale jako první se předvedl jiný útočník. Již v 2 min. po krásném vysunutí od Eichlera předvedl R.Geissler obhození brankaře - 1:0. Soupeř ukazoval svoji sílu hlavně při rozích, které často končily závarem před naší brankou, ale naštěstí bez gólového efektu. V 10. minutě Klimovič nahrával na úplně volného Čerkašina, ale ten z hranice vápna obhodil jak brankaře tak branku. Ve 14 minutě R.Geissler opět vysunul Čerkašina, ale brankař včasným vyběhnutím jeho šanci zmařil. A opět Čerkašin si to v 15. minutě od půlky hřiště pádil na branku, ale slabě zakončil levou nohou.

Pak již otěže zápasu převzal soupeř, který našel možnost, jak pokořit naší obranu. V 17. minutě záložník soupeře našel lobem útočníka, který mezi dvěma našimi obránci přeloboval Vojtu - 1:1. Pak v 18. minutě následoval další lob přes naší obranu, ale Vojta byl o centimetr rychlejší než vysunutý útočník soupeře. Ihned na začátku druhého poločasu nás soupeř zase začal zlobit po jeho rozích, ale i naši hráči se začali víc snažit. To ve 29. minutě po pravé straně podnikl rychlý protiútok Doupovec, který vysunul R.Geisslera a ten Čerkašina, který ale zbrkle zahodil svoji šanci.

Naše chvíle přišla ve 32. minutě, kdy Eichler na hranici vápna nahrál Hanzlíkovi, který neohroženě vniknul do pokutového území a po jeho nahrávce Čerkašinovi nezbývalo než nás poslat do vedení 2:1. Pak ale soupeř podnikl dvě rychlé akce a o tom, že jsme rázem neprohrávali, rozhodla jenom neschopnost jejich hráčů dřív vystřelit. Naštěstí soupeř začal pomalu ztrácet síly a čím dál obtížněji odvracel naše ataky. Rohy se najednou staly naší výhodou a po každém to znamenalo závar pře brankou Xaverova. Gól padl ale až ve 43. minutě, kdy po rohu Doupovce se míč nakonec odrazil od Kejmara opět zpět k Doupoucovi, který z rohu malého vápna vstřelil naší třetí branku – 3:1. Naše aktivita vyvrcholila ve 48. minutě, kdy velmi aktivní Hanzlík vniknul do pokutového území a obránci soupeře nezbylo než jej faulovat. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Linhart – 4:1.

Hlavně ve druhém poločase kluci předváděli dobrý fotbal. Pochvalu za bojovnost si zaslouží všichni, ale podle mě je potřeba ocenit hlavně R. Geisslera, který předvedl svůj nejlepší výkon v dresu Tempa a Tomáše Hanzlíka, který byl nejaktivnějším hráčem zápasu. Je ale zajímavé, že po nich byli nejlepšími hráči kluci, kteří již měli v nohou jeden zápas a připadalo mi, že s Xaverovem hráli všichni o hodně lépe. Uvidíme, jak se klukům bude dařit za týden, kdy nás čekají ve stejnou dobu dva těžké zápasy a mužstvo bude poprvé rozděleno na dva skutečné týmy, tj. do hry se dostane během hodiny cca 28 kluků.