St. dorost: Viktorie 8 - FC Tempo 3:2

Autor: Miloslav Pytlík <info(at)fctempo.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 04. 10. 2005

Starší dorost prohrál důležité utkání na Viktorii 8 v poměru 2:3, přestože dokázal dotáhnout dvoubrankové manko a podal solidní výkon. Po ukončení zápasu navíc viděl Lomoz červenou kartu.

Viktorie 8 - FC Tempo 3:2 (2:0)
Branky: Novotný 2, Baskajev - Duchek, Lhota.
FC Tempo: Kolařík - Hlavík, Lomoz, Přibyl, P. Trikal, Satýnek, Chmelík, Lhota, Vaněk, Rybčak, Duchek.

Zápas začal dost nešťastně. Po chybně zahrané malé domů se domácí ujali vedení 1:0 již v páté minutě. Druhou branku jsme obdrželi vzápětí, kdy hráči v obraně komentovali nám poskytnutou výhodu po opakovaném faulu domácích (v té době se již hrálo ve středu hřiště) - rozhodčí odpískal nepřímý kop z hranice šestnáctky, který napodruhé domácí proměnili (kop se opakoval, neboť Marcel Duchek předčasně vyběhl na rozehrávající hráče, za což byl oceněn žlutou kartou). V průběhu poločasu byla hra vyrovnaná - nastřelili jsme tyč (R. Rybčak) a ze sólové akce (M. Chmelík a V. Lhota) ani nadvakrát nepřekonali brankaře domácích. Za stavu 2:0 pro domácí byl ukončen poločas.

Po domluvě v kabině jsme druhý poločas začali ve velkém stylu a do deseti minut byl stav srovnán na 2:2. (Střelci pěkných branek Marcel Duchek a Vojta Lhota). Druhý poločas byl po vyrovnání z naší strany veden aktivněji a v převaze se snahou získat tři body, což se nám v závěru stalo osudným. V 80. minutě jsme obdrželi lacinou branku, kdy po zahrávaném rohovém kopu se náš brankář Kolařík po chycení míče ve výskoku srazil při dopadu na zem se spoluhráčem Pavlem Trikalem a míč mu vypadl z rukou. Toto malé zaváhání domácí využili a vstřelili vítěznou branku. I přes značnou snahu celého mužstva na vyrovnání již nebylo dost sil.

Po ukončení hry došlo ke slovní výměně mezi Jirkou Lomozem a rozhodčím, který toto počínání ocenil pro Jirku Lomoze červenou kartou. Zde je nutné konstatovat, že chyba byla i na straně rozhodčího, který po ukončení hry dění na hrací ploše nezklidnil a nepočkal spolu s pomezními na případný odchod hráčů, ale sám šel do shluku hráčů hostí, kde při konzultaci s nimi byla pronesena ne zcela vhodná slova k jeho způsobu řízení hry. I přes porážku tým staršího dorostu podal dobrý výkon.

K zápasu se dostavilo pouze 11 hráčů. Před zápasem v sobotu večer a v neděli se z důvodu nemoci omluvili Pešek a Schmidt, bez omluvy se nedostavili dva hráči mladšího dorostu Sova a Okrouhlický (ten se omluvil po zavolání v neděli v době srazu). Bez omluvy se nedostavil Melichar. Dlouhodobě mimo ČR je Malý. Z důvodu zranění je minimálně na jeden měsíc vyřazen Martin Votava.