St. dorost: FC Tempo - Slavoj Podolí 0:5

Autor: Miloslav Pytlík <info(at)fctempo.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 11. 10. 2005

Zápas byl od úvodního hvizdu rozhodčího v jednoznačné režii hostů. Již během 12 minut jsme prohrávali 0:2. První branku jsme obdrželi z dorážky pokutového kopu, který byl nařízen za faul brankáře Kolaříka na útočníka hostů. Kolařík první střelu vyrazil, ale na dorážku naši hráči nestačili zareagovat.

FC Tempo - Slavoj Podolí 0:5 (0:2)
FC Tempo: Kolařík - Satýnek, P. Trikal (41. Vaněk), T. Trikal (46. Lhota), Přibyl, Duchek, Rybčak, Pešek (71. Ptáček), Chmelík, Bártko (76. Ta Binh), Bartošek.

Druhou branku přidali hosté přesnou střelou z hranice šestnáctky po pěkné zpětné přihrávce pronikajícího útočníka. Během prvního poločasu z důvodu obnoveného zranění odstoupili bratři Trikalové. Na hřiště nastoupil ještě v prvním poločase Jirka Vaněk a na druhý poločas Vojta Lhota. Poločas skončil 0:2.

K navýšení skóre ze strany hosti došlo opět během úvodních 15 minut druhého poločasu, kdy jsme obdrželi v rychlém sledu dvě branky a o výsledku bylo rozhodnuto. V závěru utkání trenér Košina přistoupil ke střídání dvou hráčů mladšího dorostu.

Stav 0:5 byl pouze díky laxní koncovce hostů a dobrému výkonu Standy Kovaříka v naší brance. Náš tým se na polovinu soupeře dostával velice sporadicky a bez ohrožení soupeřovy branky. Herní projev našeho mužstva po většinu zápasu působil nekompaktně a nerozhodně. Nelze však upřít snahu některých jednotlivců, ale jako celek je pro soutěž, která se hraje, herní pojetí týmu nedostačující.

Je nutné se zaměřit především na obrannou fázi a hru záložní řady, která se dá nacvičit pouze při trénincích (jak teoreticky tak i prakticky). Zda se to podaří při dnes pravidelně nízké účasti na trénincích, je otázkou.