Pohodová výhra venku: SC Radotín - FC Tempo 0:2

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 16. 10. 2005

Tempo v 10. kole navázalo na dobrý výkon v minulém domácím utkání s Duklou a dojelo si pro naprosto zasloužené tři body do Radotína, získalo již třetí vítězství na hřišti soupeře a v tabulce se drží v těsném závěsu za vedoucí čtveřicí.

SC Radotín - FC Tempo 0:2 (0:1)
Branky: 23. Havlas, 55. Novotný.
Rozhodčí: Fišer – Kříž, Pelikán.
FC Tempo: Socha - Netušil, Trusina, Soumar - Novotný, Trunečka, Fitzel (82. Vrba), Nechvíla (86. Mutafov), Žalud - Dedek, Havlas (75. Hurka).

Do Radotína jelo Tempo bez zraněného Krajčího, dovolenkáře Valáška a s touhou odčinit dvě jarní domácí porážky se sobotním soupeřem. Cíl v podobě zisku tří bodů se podařilo splnit bez větších komplikací, protože soupeř byl v ofenzívě prakticky neškodný, do několika málo šancí se dostal pouze po zaváhání obránců Tempa. Potvrdilo se, že Radotín má velké problémy se střílením branek. Spoléhá na obranu, ale proti Tempu v ní měl poměrně dost okének. Trochu škoda, že se podařilo gólově zúročit jen dvě.

Od úvodních minut Tempo dávalo najevo, že získané sebevědomí chce zúročit i v Radotíně a nezalezlo do defenzívy a soustředilo se na svůj systém hry rychlé kombinace a sázky na útočnou hru. Do první šance se v 9. minutě po vysunutí Nechvíly mohl vřítit Novotný, ale nevyužil své rychlosti a místo toho hledal před brankou Dedka, jenž ale v nepříliš výhodné pozici mířil vedle.

Tempo se neustále tlačilo k Chadimově brance, ale několikrát jej zastavil praporek asistenta Kříže kvůli postavení mimo hru. Ale bylo jasné, že obrana Radotína nebude bezchybná po celý zápas a šance přijdou. K vedoucí brance Tempu pomohl jeden z obránců Radotína, jenž zahrával hlavou malou domů Chadimovi s malou razancí a štírek Havlas dokázal být u míče dřív a zasunout jej do sítě - 0:1.

Radotín se do velké šance dostal po hrubce Netušila, ale naložil s ní špatně, příležitost měl i při přímém kopu na hranici šestnáctky po nevinném zákroku Trunečky ve 27. minutě, střela naštěstí letěla nad Sochovu branku.

Ve 43. minutě ofsajd Radotína nezafungoval, Nechvíla už se z pravé strany řítil sám na branku, ale sudí Fišer ve spolupráci s asistentem Křížem akci nepochopitelně zastavili. Velmi sportovně ale poté svoji chybu uznali, což se velmi cení.

Do druhé půle nastoupil Radotín s evidentní snahou výsledek zvrátit, měl míč častějina kopačkách, ale jeho převaha vyzněla naprázdno, v útoku nebyl nebezpečný.

Tempo po získání míče okamžitě vyráželo do rychlých kontrů a v 55. minutě zápas rozhodlo. Žalud postupoval zcela sám na Chadimu, položil si ho na zem a ještě nezištně přihrál Novotnému před prázdnou branku na jeho první přeborový gól - 0:2!

Utkání se poté dohrálo, Tempo nevyužilo mnoha dalších brejků, domácí nic kloudného nevymysleli, chyběla jim fotbalová invence a v závěru porážku neunesli a uchýlili se k několika hrubým zákrokům.