St. přípravka A, přátelsky: FC Tempo - Slavia 5:1

Autor: Alexander Holko <aholko(at)seznam.cz>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 21. 10. 2005

Kdo nebyl na tomto zápase přítomen, může litovat. V přáteláku s třetím týmem přeboru starších přípravek se hrál vynikající fotbal. Hráčí Tempa navázali na své nejlepší výkony z Tempo Cupu a ještě vystupňovali svoji kvalitu ze zápasu o první místo s Hájemi a všem přítomným předvedli, že špička mužstev I. třídy se může rovnat se špičkou přeboru.

FC Tempo - Slavia 5:1 (2:0;1:0;2:1)
Branky Tempa: Nwogu 5.
FC Tempo: Cahyna - Folprecht, Holko, Kalina, Polívka, Vencl, Doupovec, P.Geissler, Nwogu, Kodiš, Hendrich, Matějček, Kocábek.

Při chuti byl hlavně Christ, autor všech našich branek, který se předvedl v tom nejlepším světle – jen aby mu to vydrželo. Soupeř, stejně jako Háje, tvořen ročníkem 1996, byl velice těžkým soupeřem. Tempo zápasu hraného 3 x 23 minut bylo neskutečně vysoké a jenom ukázalo, jak hodně záleží na kvaliní a fyzicky náročné přípravě již od mládežnických mužstev. Obě mužstva předváděla to nejlepší z fotbalové abecedy – zdravou agresivitu, přihrávku na volného spoluhráče, zpětnou přihrávku, výměnu míčů na jeden dotek, krásné skluzy, těsnou obranu, někdy podpořenou i prvkami z juda, a koření fotbalu góly.

Domnívám se, že takový zápas, odehraný ve vysokém tempu, musel diváky bavit a trénérům obou celků jistě také ukázal slabiny jejich hráčů, o kterých se tady nezmiňuji, ale samozřejmě i klady hráčů. Myslím, že to byla velmi vydařená příprava, před poslední třetinou soutěže, kde nás čekají takové týmy jako Krč, Dukla, Meteor a King.